Полуниця на Волині
Полуниця на Волині 5 канал

Щодня по 100 тонн врожаю: українці з'їхалися на збір полуниці до волинського Хорохорина

Читайте по-русски
Через дощову погоду сезон змістився на кінець місяця

Через карантин замість збирання полуниці в Польщі – українські працівники з'їхалися на збір урожаю до волинського Хорохорина. У невеличкому селі на Волині нині сезон: рекордні за 10 років урожаї, тож працівники їдуть підзаробити. Кажуть, через пандемію коронавірсу виїхати на роботу за кордон стало важче, а на Батьківщині вдається заробити не гірше.

Людмила Дирда на заробітки до Хорохорина приїхала з сусіднього району. На цій плантації працює вже другий тиждень. Вродила полуниця добре, тому жінка сподівається цього року заробити не гірше, ніж за кордоном.

Каже: "Їздила я і за кордоном, працювала теж на полуниці. Зараз тут теж непогані заробітки, за день можна заробити 1200-1500 грн, залежно як хто працює"

Полуницю в цьому селі вирощують 15 років. Започаткували ягідний бізнес у регіоні українські заробітчани, які працювали в Польщі. Тепер перетворили це на прибуткову справу та наймають сезонних робітників.

"Роботи досить багато – її потрібно декілька раз посапати від зілля, постелити, обробити, тут і трактором кілька разів. Мені подобається ця справа. Якби не подобалась, я б цього не робив, бо це важка дуже справа", – розповідає фермер Віктор Карпович.

Щодня на таких полях збирають 100 тонн врожаю. Сезон на Закарпатті та півдні України закінчився, тож гуртові покупці їдуть за ягодами сюди.

"У нас 250 дворів у селі всього. Не займається лише дворів 20, а то всі займаються вирощування полуниці. Приблизно вирощуємо полуницю на 300 га. Із різних кінців країни приїжджають сюди купувати полуницю", – хизується староста села Хорохорин Анатолій Мельничук.

Через дощову погоду сезон збирання полуниць змістився з початку червня на кінець місяця.

"Де опади були більш-менш оптимальні, то ми маємо врожаї, близькі до рекордних. У тих місцях, де надлишки вологи – там спалахи хворіб негативно вплинули на обсяг врожаю і його якість", – пояснює керівник відділу рослинництва Волинської ОДА Олександр Книш.

Фермери прогнозують, що сезон полуниць на Волині триватиме ще тиждень. Головне – аби була сприятлива погода.

Олег Ткачук, Волинська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Вибори у Польщі: у другому турі зустрінуться Дуда та мер Варшави
Наступний матеріал
На Сумщині 2-річну дівчинку вночі знайшли біля залізничного переїзду – поліція розшукує батьків
Loading...