Бій за Семенівку на Донеччині 5 років тому
Бій за Семенівку на Донеччині 5 років тому 5 канал

"Семенівка. 5 травня": у Києві показали документальний фільм про перший великий бій під час АТО

Читайте по-русски
Повністю ж звільнити окуповану Семенівку силам АТО вдалося за 2 місяці – на початку липня 2014-го

5 років минуло від першого великого бою під час АТО - під Семенівкою, що неподалік Слов’янська. З нагоди дати презентували й документальний фільм під назвою "Семенівка. 5 травня". Про таке повідомляє "5 канал".

Тоді російським окупантам і їх поплічникам стали на заваді нагвардійці, збройні сили та бійці СБУ. Бій під Семенівкою був не першим бойовим зіткненням на Донбасі. Втім, тоді фактично вперше російсько-терористичні війська вступили в організований і відкритий вогневий бій.

Презентований фільм заснований на розповідях реальних очевидців та учасників бою. Серед них, зокрема, були чинний перший заступник секретаря РНБО – Сергій Кривонос та його брат Станіслав, а також нинішній чільник спецпідрозділу СБУ "Альфа" Олександр Устименко.

Завдяки діям спецназівців вдалося зберегти життя цивільному населенню. Тоді бойовики зазнали значних втрат - більше 40 загиблих і 200 поранених, та відступили до промзони Слов’янська. Загальна ж чисельність українських сил складала до 90 військовослужбовців. Повністю ж звільнити окуповану Семенівку силам АТО вдалося за 2 місяці - на початку липня 2014-го.

Попередній матеріал
Жорстоке побиття журналіста Комарова: справу перекваліфікували у "замах на вбивство"
Наступний матеріал
Правозахисники показали, як в ОРДЛО мілітаризують дітей і молодь
Loading...