"Перша сотня"
"Перша сотня" 5 канал

"Перша сотня": у кінотеатрах вперше показали документальну стрічку про героїв Майдану та фронту

Читайте по-русски
"Перша сотня" вже отримала відзнаку від глядачів на міжнародному фестивалі документального кіно "Докудейс-2018"

Документальний фільм "Перша сотня" вперше показали у кінотеатрах. У стрічці розповідають про 2 роки з життя українців, які брали участь у Революції Гідності й одразу звідти вирушили боронити Україну на сході.

Починається фільм з подій на Інститутській, далі – оборона Дебальцевого. Бо саме туди рушив 25-й батальйон "Київська Русь", кістяк якого складали добровольці з колишньої першої сотні Майдану.

В основі фільму – історії п'яти головних героїв різного віку та соціального статусу. Саме через них автори намагалися донести глядачу суть подій і розповісти, за що і чому українці вийшли на революцію, а після – добровільно рушили на війну.

"Перша сотня" вже отримала відзнаку від глядачів на міжнародному фестивалі документального кіно "Докудейс-2018". Після столиці стрічку презентують іще в кількох містах України. Зокрема покази відбудуться у Сумах, Харкові, Одесі та Львові.

"Усвідомлення того, що ми робимо фільм – момент, коли ми 11 грудня 2013 року відстояли ніч на Інститутській. Там ми познайомилися з героями першої сотні. Наші герої – це збірний образ громадянина України, який з'явився на Майдані, і такі його кроки до того, щоб зробити з цієї країни цивілізовану державу", – пояснив співавтор фільму Ярослав Пілунський.

Попередній матеріал
Гриба засудили до 6 років позбавлення волі
Наступний матеріал
Брифінг Ірини Геращенко та представника України в ТКГ Євгена Марчука – відео
Loading...