Українські десантники
Українські десантники 5 канал

"Рівень підготовки вражає": армійці США спостерігають за навчаннями українських десантників на Львівщині

Читайте по-русски
Українські десантники переконують: тактика проведення таких спецоперацій ЗСУ відрізняється від дії армій НАТО

Звільняти населені пункти від бойовиків, а будівлі від терористів – за таким сценарієм тренувалися військовослужбовці 95-ї десантно-штурмової бригади на Львівщині. Вишкіл проводили на Яворівському полігоні. Спостерігали за навчанням американські військовослужбовці з елітної 101-ї повітрянодесантної дивізії армії США "Клекотливі орли". Вони оцінювали роботу українських десантників.

До визволення населеного пункту від бойовиків готуються десантники. Такий сценарій відпрацьовують військовослужбовці 95-ї десантно-штурмової бригади. Армійці перевіряють бойову техніку і зброю та вирушають до місця призначення.

За легендою навчань, ворожа група розташувалася в житлових будинках і в церкві. Українські захисники розпочинають звільнення позицій, зайнятих бойовиками. Підрозділу допомагає авіація. Армійці здійснюють десантування та штурмом беруть будівлі.

"Це було дуже тяжко для нас, вибрати підхід і здійснити штурм даного об'єкту. Ми перемішувалися "змійкою" з одного об'єкта до іншого. Одна – група прикриття, друга – штурмувала об'єкт", – розповідає  військовослужбовець Іван Федоренко.

В ролі умовного супротивника – військові підрозділу OPFOR – спеціального батальйону ЗСУ.

"Даний епізод дуже наближений до реальних бойових дій, нічого не награно. Ніхто не знав, звідки хто піде. Всі готувалися до будь-якого розвитку подій", – запевняє боєць батальйону "Літун".

Високий рівень підготовки українських десантників відзначили й інструктори зі США. Це військовослужбовці 101-ї повітрянодесантної дивізії, які беруть участь у багатонаціональних військових навчаннях.

"Українські армійці відпрацювали добре. Все, що тут відбувалося – поява гвинтокрилів – було професійно підготовлено та організовано", – вважає військовослужбовець ЗС США Натан Барлоу.

Армієць ЗС Канади Метью Вікс додає: "Я вражений рівнем підготовки українських офіцерів, ми із задоволенням із ними працюємо".

Українські десантники переконують: тактика проведення таких спецоперацій ЗСУ відрізняється від дії армій НАТО.

"Наприклад, ми натиском йдемо, ми швидше йдемо, швидше наступаємо, штурмуємо, вони повільніше. Відрізняється кількість людей. Якщо в нас у приміщення заходить 30 людей взводу, в них два взводи заходять, по 60 осіб", – міркує вояка 95-ї ОДШБр Андрій Гусаревич.

Спільні міжнародні навчання для 95-ї десантно-штурмової бригади закінчаться наприкінці тижня. Із новими навичкам десантники повернуться на передову.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Утретє за місяць: Ангелу Меркель знову почало трусити під час офіційного прийому
Наступний матеріал
Футбол – теж реабілітація: як ветерани війни з активістами м'яча ганяли
Loading...

Усі завдання виконані: у Львові зустріли 80-ту десантно-штурмову бригаду ЗСУ

Непоправна втрата: на Донеччині загинув український десантник

"Це не передати, які емоції": у Житомирі 560 новобранців ДШВ склали присягу

"Це буде як історія": кіборг зі Львова відтворює по пам'яті 3D-модель оборони ДАП – відео

На Приазов'ї загинув командир десантно-штурмового відділення

"ЗА ЧАЙ.СОМ": десантник, письменник, ветеран російсько-української війни Валерій Ананьєв на "5 каналі"