"Кіборг" зі Львова відтворює по пам'яті 3D-модель оборони ДАП
"Кіборг" зі Львова відтворює по пам'яті 3D-модель оборони ДАП 5 канал

"Це буде як історія": кіборг зі Львова відтворює по пам'яті 3D-модель оборони ДАП – відео

Читайте по-русски
3D-модель оборони Донецького аеропорту кіборг Віталій Любенко відтворює за допомогою комп'ютерної програми

3D-модель Донецького аеропорту часів його героїчної оборони створює військовий 80-ї десантно-штурмової бригади зі Львова Віталій Любенко. "Кіборг" відтворює хронологію подій у ДАПі 2014-2015 років. Сам десантник 2015-го був командиром підрозділу. Більше розповість Марта Шикула.

"От тут ми з бійцями проводили розвідку в цьому проході, де ми відбивали атаки сеператистів. Можна зайти в кожне приміщення, показати от тут був наш штаб, цей поверх ми тримали повністю. Потім, як почали працювати танки, вони цілеспрямовано працювали по цьому крилу, вони в принципі знали розміщення наших позицій", – каже чоловік.

3D-модель оборони Донецького аеропорту кіборг Віталій Любенко відтворює з пам'яті за допомогою комп'ютерної програми. Віталій хоче, щоб якомога більше людей дізналися, як обороняли ДАП.

Кіборг каже: "Це буде, як історія, як пам'ять про бійців, які загинули. Багато є художньої літератури, а я хочу зробити проект відтворення хронології подій від того часу коли зайшов мій підрозділ і до того часу, поки не завалився сам термінал".

Підрозділ Віталія Любенка зайшов у Донецький аеропорт у січні 2015-го. Військовослужбовці утримували термінал, не маючи жодної схеми приміщення. Проросійські терористи регулярно обстрілювали захисників ДАПу.

"Аеропорт на сьогоднішній день – як символ. Символ протистояння російській агресії. Мужність показували бійці. І суттєву. Не зважаючи ні на що і ні на ті складності, які нас там чекали. В морози не було де навіть воду розігріти – все замерзле було. Найважче було пережити втрату бійців, а так все дрібниці", – розповідає "кіборг".

Допомагають Віталію його побратими. Десантник Любомир Гринюх боронив інші позиції аеропорту. Тоді ж потрапив у полон бойовиків. Описав детальний план розташування підвалу ДАПу.

Чоловік розповідає: "Так, як ми були у полоні, то я йому розказував місце розташування, які там площі і що там було під нами. Я коли з ним розмовляв, то він казав, для чого це. Він хоче побачити, які були помилки, де ми що проґавити і так далі".

Попри поранення Віталій залишається у Збройних силах. Десантник каже, піде зі служби лише тоді, коли закінчиться війна.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

То зникають, то з'являються: на Одещині відкрили особливий пам'ятник "кіборгам" – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Які реформи принципово важливо продовжити команді Зеленського – Міклош розповів
Наступний матеріал
Десантування з парашутом та без нього: як відзначили День резервіста на Миколаївщині – репортаж
Loading...