Володимир Зеленський
Володимир Зеленський Facebook

Які реформи принципово важливо продовжити команді Зеленського – Міклош розповів

Читайте по-русски
Потрібно найперше зберегти макроекономічну стабільність, а отже незалежність НБУ, а ще продовжити медреформи, вважає експерт

В ефірі "5 каналу" голова стратегічної групи радників з підтримки реформ зі Словаччини Іван Міклош розповів, які реформи, на його думку, не можна чіпати новій владі Зеленського і важливо, щоб ці реформи продовжувалися.

"Все, що було зроблено в Україні треба утримувати і продовжувати. Перше – макроекономічна стабільність, а отже незалежність НБУ має дуже важливу роль. І Нацбанк став незалежним і професіональним завдяки останнім рокам. Потім – пенсійна реформа; реформа охорони здоров'я, там була зроблена тільки перша частина, треба продовжувати; треба покращувати бізнес-середовище. Важливо збільшити прогрес у тих галузях, де поки що його недостатньо. Бо з одного боку за останні 5 років було зроблено багато реформ, але не в усіх галузях. Є галузі, в яких реформний прогрес недостатній", – сказав Міклош.

Він також наголосив: "І найголовніші сфери – це верховенство права, захист прав власності та боротьба з корупцією. Боротьба з корупцією, що стосується покарання перш за все, бо щодо скорочення простору для корупції – там вже було зроблено багато. І там потрібно, щоб була прозора і відкрита приватизація (бо зараз держпідприємства – найбільше джерело корупції), … потім закриття ринку землі – це жах, це так обмежує розвиток та інвестиції та обмежує розвиток маленького і середнього фермерського бізнесу".

Він також радий присутності Олександра Данилюка та Айвараса Абромавичуса в команді новообраного президента.

"По-моєму, те що Абрамовічус і Данилюк є у команді Зеленського – це добре, бо вони реформні люди. І те, що Олександр Данилюк сказав, – я підтримую (Данилюк говорив, що серед пріоритетів Зе-команди – наведення ладу в судовій системі, реформа СБУ і служби фінрозслідувань та остаточна ліквідація податкової поліції – ред.). Але питання в тому, який буде їхній реальний вплив там", – сказав експерт.

Як повідомляв 5.UA, поліція попереджає про обмеження руху в Києві через інавгурацію Зеленського. 

Попередній матеріал
"Вилазять, як кроти": захисники Авдіївської промзони розповіли, як ворог намагається їх виманити під кулі – репортаж
Наступний матеріал
"Це буде як історія": кіборг зі Львова відтворює по пам'яті 3D-модель оборони ДАП – відео
Loading...