Володимир Зеленський
Володимир Зеленський Facebook

В уряді відреагували на плани команди Зеленського провести перепис населення в Україні

  Читайте по-русски
  В Мінінформполітики міркують над тим, як здешевити проведення перепису населення

  Перепис населення та аудит держави. Це одні з основних планів програми новообраного президента на перші 100 днів роботи. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив представник команди Зеленського Руслан Стефанчук.

  За його словами, щоби запроваджувати реформи, потрібно знати про людський, фінансовий та часовий ресурси. Окрім цього, від результатів перепису населення залежать, зокрема, кількість депутатів у Верховній Раді та соціальні програми.

  На заяву щодо можливого перепису відреагував заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін. Каже: це питання вже декілька місяців опрацьовує робоча група. Про таке він написав на своїй сторінці у Facebook.

  "Вже біля півроку діє робоча група з питань проведення перепису населення. Розроблено відповідне ТЗ. Заплановані пілотні переписи для тестування нових технологій, що будуть використовуватися переписниками, яких ще треба буде навчити", – зазначив він.

  Золотухін також вказав, що в процесі вивчення питання виникло декілька нових ідей.

  "В рік пікових виплат по кредитам МВФ (2019) довелося б провести проект національного масштабу, вартість якого стартує з 200 млн грн. Здається, що це не дуже гарна ідея. В той же час, в державних органах України на даний момент діє біля двох десятків різних баз даних з повними наборами даних на українців. Так, тільки МОЗ на різних етапах впровадження реформи отримав біля 27 млн записів про українців-пацієнтів. Біометричні паспорти також охоплюють великий обсяг громадян", – зазначив заступник міністра.

  На думку Золотухіна, конвергенція цих даних дозволила б отримати первинну інформацію про кількість громадян України значно дешевшим способом.

  "Це до того, що перед будь-якою заявою слід все ж пропрацьовувати питання", – підсумував він.

  Як повідомляв 5.UA, поліція попереджає про обмеження руху в Києві через інавгурацію Зеленського. 

  Попередній матеріал
  Ситуація в ООС: ворог гатив зі 152 калібру, четверо військових поранені
  Наступний матеріал
  ЗМІ дізналися нові деталі інавгурації Зеленського
  Loading...