2С1 на Луганщині
2С1 на Луганщині 5 канал

Приїхали, вгатили і "знялися": на Луганщині "боги війни" тренуються навіть у своє професійне свято

Читайте по-русски
У навчаннях задіяні самохідні артустановки 2С1 "Гвоздика" калібром 122 мм.

Артилеристи на Луганщині вдосконалюють свою майстерність навіть у своє професійне свято. Попри те, що великокаліберна зброя згідно з Мінськими угодами відведена з передової і не застосовується у боях на Сході, підрозділ завжди готовий повернутися на передові рубежі. Як відбувається вишкіл "богів війни" – репортаж "5 каналу".

Артилерійський взвод на Луганщині отримує команду висунутися на вогневу позицію та приготуватися до стрільби. Навіть у своє професійне свято артилеристи в районі проведення операції Об'єднаних сил вдосконалюють навички.

У навчаннях задіяні самохідні артустановки 2С1 "Гвоздика" калібром 122 мм.

"Самохідна гармата з максимальною дальністю стрільби 15,2 км. Тобто вона переважно виконує свої завдання, як із закритої вогневої позиції, так і з напівзакритої позиції", – зазначає військовослужбовець Тарас.

Віктор орієнтує гармати за основним напрямком. У війську багатодітний батько отримав професію топогеодезиста. На фронті він майже 3 роки.

Розповідає: "Вони вже, коли я їх навів і зорієнтував, вони далі собі шукають основні та запасні точки наведення. Якщо вночі, то шукають нічну точку наведення і вже самі працюють… Спочатку це важко. А коли вже все знаєш, то тяжкого немає нічого".

Екіпаж Максима отримує задачу навести гармату на умовну ціль за допомогою коліматора – пристрою для точної стрільби. До українського війська хлопець прийшов півтора року тому, коли самохідні артустановки були відведені з передової.

Каже, навчання за таких умов дуже важливі: "Багато чого дізнаєшся, тренуєшся, навички бойові, досвід... Усе йде. Руки так само напрацьовуються, час-час-час. Тому що, якщо доведеться десь в бою, все повинно бути швидко, точно і без помилок".

Швидко відстрілятися і покинути вогневу позицію артилеристам потрібно для того, щоб супротивник не зміг вирахувати, звідки стріляли.

Попри те, що з 2015 року зброя калібром більше 100 мм не застосовується в боях на Сході, артилеристи завжди напоготові. Перебувають у районі відведення за кілька десятків кілометрів від фронту. Щоб не втратити бойових навичок – постійно тренуються.

"Ми зараз знаходимося в секторі. Поки в нас немає команд, ми просто займаємося повсякденною діяльністю. Навчаємося, тренуємося, продовжуємо службу. Новоприбулі, які приходять, вони намагаються чим швидше перейняти досвід", – зауважує Тарас.

Регулярні тренування дають гарний результат. Володимир-Волинські артилеристи наприкінці жовтня виграли першість на кращу батарею 2С1 Сухопутних військ. Тепер готуються до наступного етапу змагань серед різних підрозділів Збройних сил.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Бойова стрільба з "Акації": на Рівненщині пройшли навчання артилеристів ЗСУ – ФОТО

Навчання артилерії ЗСУ з бойовою стрільбою
/
Навчання артилерії ЗСУ з бойовою стрільбою
/
Навчання артилерії ЗСУ з бойовою стрільбою
/
Навчання артилерії ЗСУ з бойовою стрільбою
/
Навчання артилерії ЗСУ з бойовою стрільбою
/
Навчання артилерії ЗСУ з бойовою стрільбою
/
Навчання артилерії ЗСУ з бойовою стрільбою
/
Навчання артилерії ЗСУ з бойовою стрільбою
/

Попередній матеріал
Час.Підсумки тижня з Анною Мірошниченко
Наступний матеріал
"Я був би дуже радий": Трамп хоче запросити Зеленського до Білого дому

Професійне свято відзначають ракетні війська, артилерія та інженерні війська ЗСУ: хто і як привітав

"Жодна мати не повинна знати такого горя": артилеристи 26-ї ОАБр вшанували загиблих побратимів

Нові високоточні ракети "Вільха-М" протестовані: фото від Міноборони

Заряджали кулемети та гатили з гармат: у Бердичеві влаштували день відкритих дверей у 26-й бригаді

В ООС російська армія гатить із танків і 122-мм артсистем: загинув український воїн

Парад і новий стяг: як 26-та артилерійська бригада ЗСУ відзначила своє 15-річчя