Мітинг у Харкові
Мітинг у Харкові 5 канал

Проти "ватних" призначень: харківські активісти вимагають відставки "друга Добкіна"

Читайте по-русски
Голова обладміністрації погодився з цього приводу зустрітися з ініціативною групою активістів

Підтримку ідей "русскава міра" закидають активісти Євгену Грицькову: новому голові координаційної ради з національно-патріотичного виховання Харкова. На нову посаду заступник голови ОДА був призначений наприкінці квітня, а ще в лютому в мережі з'явилися фото чиновника разом із Михайлом Добкіним у Берліні два роки тому. Там майбутній чиновник у групі людей із прапором СРСР. Група невдоволених вийшла на пікет: далі розповість кореспондентка "5-го" Оксана Нечепоренко.

У захисних масках та на відстані метра одне від одного. Зранку Харківську облдержадміністрацію пікетують активісти. У кожного в руках – світлини подій 2014 року, коли проросійські сили захоплювали адмінбудівлю.

Учасники акції кажуть: на протест під час карантину їх змусило вийти кадрове рішення голови обласної адміністрації. Наприкінці січня він призначив своїм заступником Євгена Грицькова. П'ять років тому він балотувався до облради від "Опозиційного блоку". А 9 травня 2 роки тому разом із опозиційним політиком Михайлом Добкіним він відвідував Берлін, про що свідчать фото з місця події. Але це не завадило Грицькову очолити Харківську обласну координаційну раду з питань національно-патріотичного виховання.

"На наш розсуд, це ганебне призначення – це є плювання в очі всій патріотичній спільноті. Бо саме призначення на посаду заступника патріотичного виховання людини, яка є відомою як ватник, послідовний та агресивний, є прямою спробою реваншу і є, на наш розсуд, неприпустимим", – наголосив співорганізатор акції Микита Соловйов.

"Ця людина показала всім, що вона – прихильник СРСР, прихильник 9 травня, любить святкувати це свято, а не співчувати, як це робить вся Європа. Діти – це наше майбутнє, і як ми будемо виховувати дітей, так наша країна і буде розгортатися. Я не хочу, щоб у нас повторювався 2014 рік", – переконує співорганізатор акції Костянтин Немічев.

"Якщо ми будемо сидіти вдома і будемо мовчати, то невідомо, що відбудеться за цей час, коли триватиме карантин, а коли ми вийдемо з нього, можливо, ми опинимось десь в іншому місці, а не в Україні", – вважає учасниця акції Анжела Дуда.

Світлини із зображенням проросійських акцій у Харкові у 2014 році протестувальники залишили на сходах обласної адміністрації.

Організатори склали звернення до чільника області з вимогою позбавити Євгена Грицькова посади. Проте передавали його без участі журналістів.

"Кучер знаходиться у відрядженні. – Але ж є фігурант, проти якого виступають. – Ви мене не почули? Зараз вийде ініціативна група, ну навіщо зараз усім бігти?" – наполягає голова Департаменту оборони мобілізаційної роботи Харківської ОДА Олексій Максимов.

Потрапити до приймальні скандального посадовця Євгена Грицькова журналістам таки вдалося. Він виправдовувався: членом партії "Опозиційний блок" не був, із Добкіним знайомий, але не співпрацював. У Берліні перетнувся з ним випадково.

"Я виходив із покладання, я не позував там і я просто потрапив в об'єкти камери, мені багато людей, які там знаходилися, вони не відомі і я їх не знаю, а деякі люди там вони достатньо відомі, мають політичну позицію, але в мене зовсім проукраїнська позиція. З цього приводу мене запрошували у СБУ після цієї поїздки. Я надав свої пояснення. Це була особиста поїздка", – запевняє заступник голови Харківської ОДА Євген Грицьков.

Проте учасники акції наполягають на звільненні скандального посадовця. Голова обладміністрації погодився з цього приводу зустрітися з ініціативною групою активістів, але коли саме, не уточнив.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

 

 

Попередній матеріал
"ЄС" зібрала підписи депутатів, щоб уже цього тижня ухвалити закон про страхування та тестування медиків
Наступний матеріал
Віталій Кличко звітує про ситуацію з протидією поширенню COVID-19 в Києві
Loading...

Карантинний протест влаштували водії в Одесі: чого вимагали

Представники бізнесу вийшли на акцію протесту на Майдан Незалежності: чого вимагають

Зі зброєю до конгресменів: у США вимагають послаблення карантину – як реагує влада

Бунт підприємців: як відреагував уряд на відкритий протест малого бізнесу – "Копійка до копійки"

"Менше, ніж до пандемії": медики столичної лікарні вийшли на протест через украй низьку зарплатню

Активісти знову прийшли до будинку Венедіктової через справу Гандзюк