Підтримку ідей "русскава міра" закидають активісти Євгену Грицькову: новому голові координаційної ради з національно-патріотичного виховання Харкова. На нову посаду заступник голови ОДА був призначений наприкінці квітня, а ще в лютому в мережі з'явилися фото чиновника разом із Михайлом Добкіним у Берліні два роки тому. Там майбутній чиновник у групі людей із прапором СРСР. Група невдоволених вийшла на пікет: далі розповість кореспондентка "5-го" Оксана Нечепоренко.
У захисних масках та на відстані метра одне від одного. Зранку Харківську облдержадміністрацію пікетують активісти. У кожного в руках – світлини подій 2014 року, коли проросійські сили захоплювали адмінбудівлю.
Учасники акції кажуть: на протест під час карантину їх змусило вийти кадрове рішення голови обласної адміністрації. Наприкінці січня він призначив своїм заступником Євгена Грицькова. П'ять років тому він балотувався до облради від "Опозиційного блоку". А 9 травня 2 роки тому разом із опозиційним політиком Михайлом Добкіним він відвідував Берлін, про що свідчать фото з місця події. Але це не завадило Грицькову очолити Харківську обласну координаційну раду з питань національно-патріотичного виховання.
"На наш розсуд, це ганебне призначення – це є плювання в очі всій патріотичній спільноті. Бо саме призначення на посаду заступника патріотичного виховання людини, яка є відомою як ватник, послідовний та агресивний, є прямою спробою реваншу і є, на наш розсуд, неприпустимим", – наголосив співорганізатор акції Микита Соловйов.
"Ця людина показала всім, що вона – прихильник СРСР, прихильник 9 травня, любить святкувати це свято, а не співчувати, як це робить вся Європа. Діти – це наше майбутнє, і як ми будемо виховувати дітей, так наша країна і буде розгортатися. Я не хочу, щоб у нас повторювався 2014 рік", – переконує співорганізатор акції Костянтин Немічев.
"Якщо ми будемо сидіти вдома і будемо мовчати, то невідомо, що відбудеться за цей час, коли триватиме карантин, а коли ми вийдемо з нього, можливо, ми опинимось десь в іншому місці, а не в Україні", – вважає учасниця акції Анжела Дуда.
Світлини із зображенням проросійських акцій у Харкові у 2014 році протестувальники залишили на сходах обласної адміністрації.
Організатори склали звернення до чільника області з вимогою позбавити Євгена Грицькова посади. Проте передавали його без участі журналістів.
"Кучер знаходиться у відрядженні. – Але ж є фігурант, проти якого виступають. – Ви мене не почули? Зараз вийде ініціативна група, ну навіщо зараз усім бігти?" – наполягає голова Департаменту оборони мобілізаційної роботи Харківської ОДА Олексій Максимов.
Потрапити до приймальні скандального посадовця Євгена Грицькова журналістам таки вдалося. Він виправдовувався: членом партії "Опозиційний блок" не був, із Добкіним знайомий, але не співпрацював. У Берліні перетнувся з ним випадково.
"Я виходив із покладання, я не позував там і я просто потрапив в об'єкти камери, мені багато людей, які там знаходилися, вони не відомі і я їх не знаю, а деякі люди там вони достатньо відомі, мають політичну позицію, але в мене зовсім проукраїнська позиція. З цього приводу мене запрошували у СБУ після цієї поїздки. Я надав свої пояснення. Це була особиста поїздка", – запевняє заступник голови Харківської ОДА Євген Грицьков.
Проте учасники акції наполягають на звільненні скандального посадовця. Голова обладміністрації погодився з цього приводу зустрітися з ініціативною групою активістів, але коли саме, не уточнив.
Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"