Суд у Харкові
Суд у Харкові 5 канал

Представники міськради Харкова в суді назвали Григоренка "неоднозначною постаттю"

Читайте по-русски
В Окружному адмінсуді Харкова завершили розгляд справи по суті щодо перейменування проспекту Георгія Жукова на Петра Григоренка

Правозахисник і дисидент Петро Григоренко – неоднозначна постать. Про це в суді заявила представниця Харківської міської ради. Так намагалася пояснити небажання міськради увічнювати ім'я видатного українця на мапі міста.

В окружному адмінсуді Харкова завершили розгляд справи по суті щодо перейменування проспекту Георгія Жукова на Петра Григоренка. На наступному засіданні 10 червня будуть дебати сторін і потім суддя має ухвалити рішення.

Під час нинішнього слухання свою позицію озвучували представники Харківської міської ради. Стверджували, що Жуков має право на вшанування, бо був учасником визволення України від окупантів, а рішення голови ОДА від 2016-го про перейменування не було зареєстроване відповідно до чинного законодавства, а отже не набуло чинності. А в лютому цього року міська рада лише відновила стару назву – Жукова. Позивачі ж наполягають: рішення чільника ОДА було законним. А от Жукова на карті Харкова бути не може згідно із законом про декомунізацію.

"Чому Харківська міська рада вважає, що Петро Григоренко не брав участі у вигнанні нацистських окупантів і не є особою, що до якої потрібно вшановувати пам'ять?" – запитує представник позивача Володимир Рисенко.

"Оскільки це не однозначна така постать в історії. Там також багато темних плям", – заявила представниця міської ради Харкова Ілона Гевел.

"Це взагалі жах те, що сказала представниця міської ради, що Григоренко – неоднозначна фігура. Він захищав і кримських татар, був правозахисником. Ця людина – й учасник вигнання фашистських окупантів. Мені здається, такі пояснення – жахливий рівень ерудиції", – наголосив позивач у справі Дмитро Булах.

Нагадаємо, Харківська міська рада знову підтримала рішення про повернення проспекту Петра Григоренка імені радянського маршала Георгія Жукова. До цього Апеляційний адмінсуд Харкова не задовольнив вимогу міськради залишити назву одного з проспектів міста на честь радянського маршала Жукова.

Попередній матеріал
Скандал із відмовою фінансування в УКФ: представники культури написали відкритого листа Зеленському
Наступний матеріал
Не могла повноцінно їсти і розмовляти: у Дніпрі дворічній дівчинці зробили операцію на щелепі
Loading...

У КМДА присвоїли назву скверу і двом площам – перейменовано низку вулиць

Рада прийняла за основу законопроєкт про дерадянізацію законів

Декомунізація в Україні: де ще ховаються радянські привиди

Шість років декомунізації: чому в Україні досі з'являється радянська символіка – "Дійові особи"

Харків ігнорує закон про декомунізацію: тимчасовий очільник міста обіцяє не зносити пам'ятник Жукову

Проспекту Бандери у столиці бути: апеляційний суд визнав законним перейменування