проспект Жукова
проспект Жукова UA: Харків

Міськрада Харкова вимагає провести військову експертизу ролі Георгія Жукова у визволенні міста

Читайте по-русски
Наступне судове засідання має відбутися 12 травня

Представники Харківської міськради в суді вимагають провести військову експертизу ролі Георгія Жукова у визволенні Харкова від нацистських окупантів у Другій світовій війні, передає "5 канал".

Так юристи міськради намагаються відстояти рішення про перейменування проспекту Григоренка на проспект Жукова. Опонентами перейменування стали представники одразу кількох політичних партій та громадських організацій. Вони вважають рішення міської ради порушенням закону про декомунізацію, а військову експертизу приводом затягнути справу. Однак суддя задовольнив клопотання про проведення експертизи. Наступне засідання має відбутися 12 травня.

"Я категорично проти задоволення цього клопотання, як і попереднього. По-перше, це не є завданням військової експертизи, як уже прозвучало в судовому засіданні. По-друге, це робиться зі зрозумілою метою – затягнути вирішення цієї справи по суті. Встановлення ролі Георгія Жукова у Другій світовій війні – це питання загальновідоме. Ще живі ті люди, які застали часи перебування Жукова на керівних посадах у радянській армії та в комуністичній партії Радянського Союзу. І для них не є взагалі питання ролі Жукова таким, яке потребує офіційного встановлення", – наголошує представник позивача Сергій Романенко.

Нагадаємо, Харківська міська рада знову підтримала рішення про повернення проспекту Петра Григоренка імені радянського маршала Георгія Жукова. До цього Апеляційний адмінсуд Харкова не задовольнив вимогу міськради залишити назву одного з проспектів міста на честь радянського маршала Жукова.

 

Попередній матеріал
Чим закінчиться дипвійна з Росією, як Зеленський знову дивитиметься в очі Путіну – "Дійові особи"
Наступний матеріал
ОАСК може повернути забудовнику зелену зону під будівництво у Протасовому Яру – активісти
Loading...