Літак
Літак 5 канал

Понад 100 літаків та 500 пілотів з усього світу на "Korolev Avia Fest": як аси дивували глядачів

Читайте по-русски
На свято авіації прибули два українські пілоти із США

Понад 100 літаків малої авіації та близько  500 пілотів, що демонструють фігури вищого пілотажу над полем. Усе це на авіаційному фестивалі "Korolev Avia Fest" у Житомирі. Про це повідомляє кореспондентка " 5 каналу" Леся Головата. 

Із такими ж затратами бензину, як і на авто, але менш ніж за дві години приватним літаком подолав понад шістсот кілометрів із Харкова до Житомира колишній військовий льотчик, а нині – пілот-інструктор.

"Довго ми цей літак збирали, десь 4,5 роки, кінець кінцем він у нас четвертий-п'ятий рік літає. У вільному повітряному прострорі летіли, 1,5 тисячі метрів, а так він до 4 тис. км може підійматися", – розповів льотчик-інструктор харківського аероклубу Микола Дирчак.

Але цими літаками упродовж вікенду в міжнародному аеропорту "Житомир" глядачі лише милуватимуться, фотографуватимуться, а в кого доста грошей – можуть і прицінюватися. Адже вартість залізних пташок –стартує від декількох сотень тисяч доларів. 

Їх називають небесними шумахерами. Адже на спортивних надлегких та маневренних літаках справжні аси показують, що таке вищий пілотаж.

Від землі відірвався синій борт, яким керував чемпіон світу з повітряної акробатики – двадятисемирічний Тимур Фаткулін. І коли на 500-метровій висоті літак ставав у вертикаль, провалювався у дзвін, крутитився штопором або бочкою, замикав мертву петлю, у глядачів небуло жодних шансів опустити голову.

"Я хотів літати до Криму, тому що я – кримчанин, просто до батьків, сідати десь в селищі у себе на полі, і потім, коли повітряний простір перекрили, а потім почав літати тільки на спорт", – зазначив чемпіон світу з повітряної акробатики Тимур Фаткулін.

Гдядачі аплодували асу, не шкодуючи емоцій та долоней. А Тимур розповів, як нині літуни дбають, щоби такі трагедії, які Скнилівська, ніколи не повторилася. Заради безпеки тих, хто внизу, всі дії пілота координують два диспетчера – один із вежі, інший – із натовпу.

"Якщо виконувати пілотаж на звичайній техніці, яка до цього не зроблена, це дійсно – дуже небезпечно. Але тут – в разі відмови двигуна – на смузі я пілотую в стволі, якщо мене відносить на глядачів, я відвертаюсь, мені підказують із землі, щоб я цього сам не зробив, так, щоб при клині рулів літак не пішов кудись туди, і нікого не зачепив", – зазначив чемпіон світу з повітряної акробатики Тимур Фаткулін.

Готується до старту і титулований пілот-спорстмен Олексій Агієвич у яскравому літаку, якому хоч вже і двадцять років, але може дати фору іншим.

"Спортивній снаряд, як для хокеїста – ключка, для тенісиста – ракетка, так для нас це – спортивний снаряд для льотчиків-спорсменів", – наголосив пілот-спорстмен Олексій Агієвич

І сідаючи у крісло, пілот звичним рухом, так як автомобілісти защіпають паски безпеки, вдягає на себе лямки від парашуту.

Відмови двигуна не боїться пілот автожиру – це гібрид гелікоптера та літака. Бо, переконує Владислав Богуславський, цей літальний апарат може, як парашут, безпечно приземлитися на найменшу й зовсім не пристосовану ділянку.

"Від гелікоптера в нього верхній несучий гвинт, а від літака – те, що цей несучий гвинт працює, як крило, а не як у гелікоптері. І він працює, як зонтик. він нас постійно тримає", – розповів пілот Владислав Богуславський.

Понад сто літаків та півтисячі пілотів із усього світу злетітися до міжнародного аеропорту Житомир. Попри гучну назву, летовище – після тридцятирічного простою ще чекає на реконструкцію, але у суботу прикордонники почали відлік – оформили перше судно, яким зі США прибули два українські пілоти на свято авіації. 

Читайте також: як минув фестиваль малої авіації "ЯСЛА" на Черкащині.

Леся Головата, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Божественна літургія з Патріаршого собору УГКЦ – трансляція
Наступний матеріал
"Талібан" оголосив про встановлення контролю над усією територією Афганістану
Loading...

У Туреччині розбився пожежний літак

Виставка авіатехніки, показові польоти: як минув фестиваль малої авіації "ЯСЛА" на Черкащині

Падіння літака на Прикарпатті: у будинку перебували жінка і двоє дітей

Момент падіння літака на Прикарпатті потрапив на відео

В авіакатастрофі на Прикарпатті загинув один з найкращих пілотів України Ігор Табанюк

Арештовані в "Борисполі" пасажирські літаки Boeing вирішили продати через аукціон