В Одесі понад пів сотні підприємців із непродовольчих ринків влаштували автопробіг вулицями міста. Нині область перебуває в "червоній" зоні карантину. Тож люди обурені, бо грошей для виживання майже немає. При цьому гіпермаркети продовжують працювати, а от вхід до ринків просто неба – заборонений. Втім вимагають не дозволу на роботу, а підтримки держави. Докладніше дізнавалася журналістка "5 каналу".
Підприємці будівельних ринків, продавці одягу та реалізатори автозапчастин готуються до автопробігу – чіпляють прапори та плакати на свої автівки. Закликають запровадити однакові умови карантину для всіх бізнесменів й дозволити працювати, хай навіть з обмеженнями.
"Ми на свіжому повітрі, а вони в закритому приміщенні, виходить, де шансів захворіти більше – у них або у нас? Безумовно, у нас менше. Збитки колосальні, я нічого не заробляю", – каже підприємець Олександр.
Наталя два тижні тому сама перехворіла на коронавірус, тож скільки коштує лікування, знає добре. Втім, де брати гроші тепер, уже після хвороби – гадки не має, адже самостійно працює на ринку "7 кілометр".
"Сдала тест – заплатила 1000 грн, зробила КТ – заплатила 1200 грн і близько 5 тисяч пішло на лікування. Оренду я сплачую, доходу не отримую, я повинна буду заплатити податки, дохід я все одно не отримую", – зауважує підприємниця Наталія Думанська.
Автопробіг стартує вулицями Одеси. Головна вимога – знайти спосіб заробляти ФОПам на життя.
"Ми пропонуємо, щоб створили робочу групу, щоб ми знайшли якийсь суспільний договір між бізнесом і владою, і це потім можна винести постановою Кабміну. Бізнес для того, щоб працювати, готовий на багато що. Ми хочемо почути зворотний зв'язок від влади", – наголошує голова Всеукраїнської асоціації підприємців Борис Емельдеш.
Колона з автівками рухається основними магістралями міста. Фінальною зупинкою автопробігу стала будівля обласної державної адміністрації, де кілька десятків підприємці вийшли з автівок на акцію протесту. Своє звернення хочуть передати до обласних чиновників, адже попри карантин та "червону" зону, орендну платню та податки – ніхто не скасовував. А ті обіцяні 8 тисяч ФОПам – занадто мало для виживання, кажуть підприємці. Аби привернути увагу – запалили синьо-жовті фаєри.
"Зайде робоча група, буде діалог із заступником голови Одеської обласної державної адміністрації, також зареєструємо звернення громадської організації, буде розписано залежно від того, що вказано в зверненні", – зазначає речник Одеської облдержадміністрації Ростислав Химич.
Втім, увагу звернула й поліція – склали протокол за організацію масового заходу, які згідно з постановою Кабміну заборонені. Окрім чільника області, свої звернення підприємці направлять міському голові та до Кабміну.
Ольга Дунська "5 канал"