На Львівщині лісівники виявили черепаху
На Львівщині лісівники виявили черепаху 5 канал

"За об’ємом – як добра буханка хліба": на Львівщині лісівники несподівано виявили черепаху – відео

Читайте по-русски
Через спеку черепаха могла загинути, кажуть лісівники, тож одразу відвезли тварину до найближчої водойми

Міграція тварин через глобальне потепління та зміну клімату. На Львівщині лісівники виявили рідкісну тварину для цього регіону – черепаху. Лісничі впевнені: земноводна тварина в зоні малого Полісся з'явилася через різке потепління. Чи справді це так, Марта Шикула розпитувала у фахівців.

Черепаха до калюжі підповзла з боку лісу, розповідає Микола Дудка. Для лісничого поява цієї тварини тут – дивина.

Чоловік каже: "Тут поряд є болото 20 га. Можливо, звідти, можливо, з лісу... Робили опитування, може хтось випустив – ні, тут ніхто не тримав".

Через спеку черепаха могла загинути, кажуть лісівники. Тож одразу відвезли тварину до найближчої водойми.

За останні три роки нетипові для цього регіону тварини зустрічаються дедалі частіше, розповідає директор лісгоспу Степан Сохнацький: "Ми припускаємо, зі зміною клімату вони прийшли до нас. Вже адаптувалися і будуть тут жити. Та черепаха, видно, тут живе не один рік. Вона дуже добре пересувається і здатна перейти не одну сотою метрів. Могла по ріках, по озерах. Другий варіант: хтось їх завіз і вона чомусь втекла".

Синоптики та зоологи версію лісівників підтверджують. В один голос твердять: в Україні справді значно змінився клімат. Тож прогнозують, що вже за кілька років на заході України з'являться тварини і рослини не лише із сусідніх областей, а й навіть з інших країн.

Синоптик Олена Смалюх каже: "На Львівщині середньомісячні і середньорічні температури зростають. Особливо з 2010 року дуже різко зросли. Якщо вони колись росли в градус-півтора деякі місяці, то тепер може бути і два, і три, і до п'яти. Наприклад, у травні 2018-го було зареєстровано 6 перевищень максимальної температури".

А зоолог Ігор Антахович пояснює: "Клімат справді теплішає, міняється рослинність і, відповідно, буде мінятися тваринність. Наприклад, є кілька видів папуг, яких можна зустріти в нас у дикій природі, які вже пережили кілька зим підряд, тобто вони витримують морози, вони нормально почуваються. Ті ж самі богомоли, яких можна було масово зустріти минулого році в нас на Львівщині, хоча раніше богомол – це максимум північ Одещини".

А от черепаха, яку знайшли в жовківському лісі, є звичною для місцини, де є вода й болота, вважають фахівці. Знахідка лісівників схожа на європейську лісову черепаху, водиться вона на всій території України.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Штовхання ядра, паверліфтинг і волейбол: у Києві ветерани АТО мірялися силами на змаганні "Звитяга Нескорених" – відео
Наступний матеріал
Справа Савченко-Рубана: обвинувачувана не з'явилася на засідання суду – причина