Медики
Медики 5 канал

Переповнені лікарні, брак кисню і черги зі "швидких": яка ситуація з COVID-19 в Одесі та Дніпрі

Читайте по-русски
Одеса ж нині у "червоній" зоні карантину, однак деякі заклади харчування працюють і досі

В Одесі черги зі "швидких" біля лікарень уже майже не утворюються, адже сенсу чекати тут немає, розповідає фельдшерка. Місця в лікарні просто не встигають звільнятися. Цьому літньому пану в госпіталізації лікарі відмовили.

"На цей час місць немає, 92 сатурація, допомога надана, дідусь їде додому. Самотній дідусь, середньої тяжкості, 40% ураження легень, інфізема", – розповіла фельдшерка швидкої допомоги Наталя.

Потрапити до лікарні батько Євгенії зміг лише з другого разу. Утім навіть там, аби протриматися, близькі позичили у волонтерів кисневий концентратор.

"Приїжджала "швидка", обдзвонювали, ніде не було місць, ніде немає можливості покласти і вже на наступний день інша бригада швидкої допомоги, було одне місце і це дивно", – каже донька пацієнта Євгенія Семенова.

У міськраді ж готуються розгорнути додаткові ліжка й намагаються розв'язувати проблему відсутності кисню.

"Тривають роботи по кисневій розводці відділення неврології клінічної лікарні № 1 – 50 точок, всього буде 103 точки, отримано кисневу станцію для міської лікарні № 5", – зазначила директорка департаменту охорони здоров'я Одеської міської ради Олена Якименко.

Одеса ж нині у "червоній" зоні карантину, однак деякі заклади харчування працюють і досі. Утім свою причетність адміністрація закладу заперечує.

Складна ситуація з ліжками для хворих на COVID-19 і у Дніпрі. Обласна лікарня імені Мечникова заповнена на 300%, повідомляє головний лікар. Зараз там у тяжкому стані перебувають 24 хворих, іще понад сотня – у стаціонарах.

"Кількість пацієнтів збільшується і лікарям дуже важко працювати. Ми прийняли рішення ввести 20 додаткових ставок, щоб встигати надавати допомогу всім пацієнтам", – повідомив директор Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова Сергій Риженко.

Також у лікарні від COVID-19 померла 28-річна породілля. А от дитина народилася здоровою, їй вірус не передався. Заповнена у Дніпрі й міська лікарня там нині 205 пацієнтів із 200 передбачених.

Ольга Дунська, Наталя Світлова, Сергій Іщенко та Олександр Пронський, "5 канал"

Попередній матеріал
Після карантину Україна не поїде в Мінськ на переговори ТКГ – Резніков
Наступний матеріал
На Донбасі рятувальники з усієї України допомагають місцевим лагодити пошкоджені обстрілами будинки
Loading...

У столиці за минулу добу коронавірус виявили в майже 500 киян

Реанімація перевантажена втричі: Риженко розповів про ситуацію в COVID-відділенні лікарні Мечникова

Рівень госпіталізації COVID-хворих не перевищено лише в трьох регіонах

Зростає кількість інфікованих, місць у реанімаціях вже немає: яка ситуація із COVID-19 на Дніпропетровщині

У Львові біля лікарні вишикувалася черга швидких із COVID-хворими – фото

У лікарні на Дніпропетровщині вже не вистачає лікарів та ліжок для лікування хворих на COVID-19