Кисневі концентратори від Порошенка привезли у лікарні Одещини
Кисневі концентратори від Порошенка привезли у лікарні Одещини eurosolidarity.org

Благодійний фонд Порошенка привіз кисневі концентратори до лікарень Одещини

Читайте по-русски
Лікарі чи громадські діячі залишають на сайті фонду запит – благодійники його розглядають, збирають гроші та привозять апарат

У Вилківській міській лікарні на Одещині вкрай не вистачає кисневих концентраторів, які життєво необхідні для допомоги пацієнтам з постковідним синдромом. Тож благодійний фонд Петра Порошенка вирішив допомогти із цим, інформує "Європейська солідарність".

"Ми сподіваємося на благодійні організації, тому що фінансової допомоги як такої у нас не відчувається. Цей концентратор дуже потрібен для лікування людей з постковідним синдромом, для лікування кардіологічних хворих і пацієнтів з хронічними захворюваннями легенів. Концентратор ефективно підвищує показники кисневого насичення крові і врятує не одне життя", – зазначила лікарка приймального діагностичного відділення Людмила Каламурза.

Наступний пункт призначення для допомоги – Татарбунарський медичний центр. Тут фіксують суттєве зростання хворих на COVID-19.

Кисневі концентратори від Порошенка привезли у лікарні Одещини
Кисневі концентратори від Порошенка привезли у лікарні Одещиниeurosolidarity.org

"Цей концентратор ми просили і будемо використовувати його на амбулаторному етапі. Для тих пацієнтів, які через велику чергу, велику завантаженість стаціонару, не змогли потрапити на стаціонарне лікування, але в кисневої терапії потребують. Раніше у нас такого апарату не було, це перший, який буде в установі", – зазначила в.о. гендиректора Татарбунарського медцентру Світлана Стогній.

У Сараті, куди теж привезли концентратор, лікарі говорять про коронавірус не лише як про суху статистику. Про те, які ця хвороба може нести наслідки, знають не з чуток.

"Іноді, з причини відсутності кисневого концентратора, життя людини обривається. Я як раз та людина, яка пройшла через це. У мене невістка померла від ковіду. Дякую фонду за кисневий концентратор, тому що він дуже потрібен. Дай Бог, він врятує не одне життя", – каже в.о. голови лікарської консультативної комісії Саратської лікарні Оксана Долженко.

Кисневі концентратори від Порошенка привезли у лікарні Одещини
Кисневі концентратори від Порошенка привезли у лікарні Одещиниeurosolidarity.org

Допомогу від Фонду Порошенка отримують медичні установи по всій країні. Лікарі чи громадські діячі залишають на сайті фонду запит. Благодійники його розглядають, збирають гроші і привозять апарат.

Кисневі концентратори від Порошенка привезли у лікарні Одещини
Кисневі концентратори від Порошенка привезли у лікарні Одещиниeurosolidarity.org

"Перші заявки були від чотирьох лікарень. Це три сьогоднішні і одна на півночі Одеської області. Далі в міру надходження заявок ми будемо намагатися допомагати, будемо намагатися збирати гроші. Це гроші, які дають прості люди і також це особисті кошти Петра Порошенка, які він виділяє на благодійну допомогу", – зазначив голова фракції "Європейської Солідарності" в Одеській облраді Михайло Шмушкович.

Швидкість розповсюдження коронавірусу зростає щодня. І Одещина – в лідерах за темпами поширення хвороби. Тому така допомога є вкрай важливою, кажуть лікарі.

Нагадаємо, Фонд Порошенка спільно з компанією "Рошен" і волонтерами з перших днів пандемії забезпечили медиків захисними костюмами. У лікарні передали понад 157 тис. одиниць, а також 10 тис. антивірусних окулярів, понад 50 тис. високоякісних швейцарських ІФА-тестів Roche. Крім того, профінансували закупівлю, ремонт і розхідники понад 50 апаратів ШВЛ, оплатили та відправили в регіони України понад 50 тис. продуктових наборів для людей із вразливих категорій. Допомогу отримали близько 200 медичних закладів. Загалом з Фонду Порошенка на благодійну допомогу витратили 120 млн грн.

Попередній матеріал
На Осокорках інвестори банку "Аркада" та екоактивісти вийшли на мітинг
Наступний матеріал
У Києві в гаражі стався вибух газу: під завалами шукають можливих жертв – фото
Loading...