Рятувальники на Донбасі
Рятувальники на Донбасі 5 канал

На Донбасі рятувальники з усієї України допомагають місцевим лагодити пошкоджені обстрілами будинки

Читайте по-русски
Пенсіонери – перші у списку на відновлення осель. Будматеріали для відбудови профінансували з резервного фонду області

Більш як пів сотні будинків у прифронтових районах Донеччини непридатні для проживання. Допомогти людям відновити оселі зголосилися рятувальники чи не з усієї України. Вони взялися лагодити посічені мінами дахи та комунікації. З будівельними матеріалами допомогла обласна військово-цивільна адміністрація. Як ремонтують домівки селянам? Про це в сюжеті журналістки "5-го" Вікторії Ковальової.

Для Андрія Черкашина 8 березня стало гіркою датою. Торік у цей день окупанти стріляли по вулиці, де розташований будинок чоловіка. Усі рідні тоді були вдома. Чи вціліють не знали.

"Уже ж перед цим давно не було, щоб стріляли по домівках. А це привітали з 8 березня. Обстріл був із того боку. Побило ту сторону сильно, ну і сюди дісталося", – розповів мешканець Верхньоторецького Андрій Черкашин.

На щастя, дім Андрія вцілів. Кілька боєприпасів влучили в дах маминого будинку неподалік по сусідству. Скалками посікло шифер, і від ударної хвилі по стінах пішли тріщини. Відтоді 85-річна жінка змушена жити у підвалі.

"Ось тріщина по тому кутку в той кут. З того часу тут ніхто не проживає. Мати проживає у флігелі цьому", – показує чоловік.

Пенсіонери перші у списку на відновлення осель. Будматеріали для відбудови профінансували з резервного фонду області. За роботу безкоштовно взялися рівненські рятувальники. Працювати на сході планують майже три місяці.

"Ми сюди приїхали з гуманною метою. Допомогти мешканцям цих прифронтових населених пунктів. Нам дали перелік об'єктів, які ми маємо відновити", зазначив рятувальник Олександр Оноковий.

Кипить робота і в сусідній Красногорівці. Тут ремонтують будинки рятувальники з Миколаївщини.

"Дуже люди порядні. Організовані. Видно, що хочуть нам допомогти. Бо бачать, в якій ситуації ми опинилися", радіє голова Красногорівської міської ради Людмила Павлюк.

Зазвичай рятувальники ремонтують покрівлі та стіни. Однак до цього будинку ще й прокладуть нову електромережу.

"Тут була пожежа і пошкоджений електрокабель. Щоб надалі не було загорань і ситуацій надзвичайних, то звернулися, щоб дали кабель, і ми з'єднаємо і буде пожежобезпечний будинок", пояснює рятувальник.

У місцевій військово-цивільній адміністрації кажуть: допомогу можуть отримати всі, хто постійно проживає у прифронтових селах.

"Тобто не ті люди, які виїхали, а ті, хто безпосередньо проживає тут у населеному пункті. Крім того, це перша черга – це соціально незахищені. Пенсіонери, інваліди, багатодітні, одинокі. І потім по можливості інші категорії громадян", зауважив голова Очеретинської військово-цивільної адміністрації Микола Коваленко.

Загалом зараз триває відновлення будинків у п'яти територіальних громадах Донеччини.

"Будемо працювати надалі з населенням. Не тільки на пожежах, а в такий спосіб, фізично", каже рятувальник Павло Гайченко.

У прифронтові села Донеччини прибули майже півтори сотні рятувальників з усієї країни. У планах відремонтувати понад пів сотню осель.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
Переповнені лікарні, брак кисню і черги зі "швидких": яка ситуація з COVID-19 в Одесі та Дніпрі
Наступний матеріал
Щеплення на воді: у Венеції один із маршрутних теплоходів перетворили на центр вакцинації
Loading...

"Три гармати б'ють": у мережі з'явилося відео, як окупанти РФ обстрілюють українські позиції на Донбасі

"Уважно стежимо за пересуванням російських військ" – заява Німеччини та Франції щодо ескалації на Донбасі

Росії варто приділяти увагу своїм територіям, поки вона їх не втратила – Данілов

Ризик повномасштабного вторгнення досить низький, але ситуація може швидко змінитися – депутат

Волкер пояснив, чому Росія вдається до військового нагнітання на кордоні з Україною

Росія готує провокації проти України як привід для вторгнення на Донбас – розвідка