Діти війни приїхали до столичного патріотичного табору "Азовець"
Діти війни приїхали до столичного патріотичного табору "Азовець" 5 канал

Пейнтбол, стрільба з лука та скелелазіння: як "діти війни" проводять канікули в Києві

Читайте по-русски
Що таке обстріли і снаряди – ці хлопці та дівчатка знають не з чуток

Підйом рано-вранці, зарядка, стрільба з лука та домедична підготовка. Так проводять останні дні канікул школярі із Золотого, що на Луганщині. Діти приїхали до столичного патріотичного табору "Азовець". Інструктори підготували для учнів насичену програму. Кажуть – заняття загартовують школярів і вчать командної гри. Про незвичайне дозвілля дітлахів з Луганщини – у репортажі.

Восьмикласник Руслан Поляков приїхав до табору "Азовець" із Золотого, що на Луганщині. Про те, що таке обстріли і снаряди, хлопець знає не з чуток. Пригадує, як 3 роки тому рідне місто обстрілювали російські найманці, і йому з братом довелося ховатися в укритті.

"Коли бомбили, ми заходили в підвал. Ну бомблять, усі забігли. Добу були в підвалі. Ми не боялися так сильно. Ми розуміли, що ми в безпеці. Я вже звик до цього", – каже хлопець.

По-дорослому розповідає про війну і десятикласник Микола Щербаков: "Було таке, що на Новий Рік по нас стріляли. І школу зачепило сильно".

Школярі із Золотого приїхали до київського табору "Азовець" на три дні. Підйом о 8-й, зарядка, інтенсивні спортивні заняття упродовж усього дня.

Наразі час збиратися на пейнтбол. Діти хутко виходять на вулицю. Інструктори роздають каски та амуніцію. Дівчата в захваті. Грають групами. Максим Тараненко вибуває першим. Боєм, каже, захопився й нападника не розгледів: "Дуже цікаво, прикольно".

Крім пейнтболу, стрільби з лука та скелелазіння, школярів ще навчали домедичній підготовці.

"Вчора я провів три лекції для дітей із Золотого. Ми пройшли курс із базової підтримки життя. Діти навчилися робити зі своїми однолітками, на манекені звичайно, навички серцево-легеневої реанімації", – звітує інструктор табору "Азовець" Олексій Осадчий.

Уже в неділю школярі з новими знаннями та враженнями повернуться додому. Кажуть, нині в Золотому спокійно. Та чи буде так після розведення військ – не впевнені.

Ганна Рибалка, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
"Це нова лінія оборони": журналістам вперше показали ділянку розведення сил біля Золотого
Наступний матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони
Loading...