Журналістам вперше показали ділянку розведення сил у Золотому
Журналістам вперше показали ділянку розведення сил у Золотому 5 канал

"Це нова лінія оборони": журналістам вперше показали ділянку розведення сил біля Золотого

Читайте по-русски
Розведення сил у Катеринівці місцеві сприйняли неоднозначно. Не вірять у дотримання Мінських угод і добровольці, які кілька тижнів поспіль проживають у Золотому-4

Опівдні в Золотому розпочнеться другий етап відведення сил і засобів. Перейдуть до розмінування території та демонтажу фортифікаційних споруд. Напередодні журналістам вперше продемонстрували ділянку, на якій відбулося розведення сторін. Згідно з Мінськими угодами, українські захисники відійшли у тил, а село Катеринівка опинилося в "сірій зоні". Відтепер там патрулюють поліцейські, армійці ж – тим часом облаштовують нову лінію оборони, за кілометр від попередньої.

Володимир – один із захисників Катеринівки, якому у вівторок довелося відступати. Згідно з Мінськими угодами, підрозділ, в якому він служить, отримав наказ відійти на кілометр у тил. Тепер обживають нові позиції.

Пояснює: "Це нова лінія оборони наша. Згідно умов розмежування ми відійшли сюди. Зайняли рубежі. І чекаємо, поки противник себе проявить. Якщо він себе проявить з поганої сторони, то ми в будь який момент можемо вернутися на свої позиції. Якщо раптом щось трапиться, то максимум 5 хвилин".

Нові позиції для захисників Катеринівки готували заздалегідь.

"Це не вручну копалося, щоб ви розуміли. Працював спеціальний екскаватор, трактор, який це все виривав. На цій ділянці у нас все спокійно, тихо", – зауважує армієць Роман.

Його побратим Володимир додає: "Ми вже облаштовані. Воно вже все працює. Це ми доводимо марафет. Бліндажі готові, люди живуть. Тепло, зручно. Будуємося, переселяємося, обживаємося. Несемо службу, перш за все".

Відхід має зробити неефективним використання стрілецької зброї з обох боків, пояснюють військові. На нових позиціях ворожі стрільці вже не несуть загрози українським захисникам.

"До розведення засобів та сил відстань між позиціями російсько-окупаційних військ та Збройними силами складала від 180 м до 800 м, зараз це відстань відповідно 2 км між позиціями", – уточнює пресофіцер ОТУ "Північ" Володимир Фітьо.

Після відведення військ у "сірій зоні" опинилося село Катеринівка. Кілька сотень його мешканців не залишаться без захисту, запевняють армійці.

"Ніякої загрози для місцевого населення не існує. Ми змінили лише тактичне положення, але система вогню, яка організована, і ті засоби, які виконувалися і продовжують виконуватися – гарантують місцевому населенню безпеку", – наголошує командувач ОТУ "Північ" Олег Мікац.

Тепер Катеринівку патрулюють поліцейські та нацгвардійці. Чотири патрулі у Золотому-4, ще два – у Катеринівці. Утім, спецпризначенці попереджають – безпечно в "сірій зоні" не всюди.

Розведення сил у Катеринівці місцеві сприйняли неоднозначно. Армійці ж кажуть, попри те, що обстріли після розведення в цьому районі припинились, окупантам усе одно не вірять: "Ми думаємо, що вони вряд чи відійшли. І я думаю, що вони планують зайти на наші позиції".

Не вірять у дотримання Мінських угод і добровольці, які кілька тижнів поспіль мешкають у сусідньому Золотому-4. На покинуті армійцями позиції все ж не зайшли. Однак і село добровольці не полишають.

"До них кожного дня в обід чи вдень приходить ВСП чи поліція на перевірку. Також вони співпрацюють з усіма, хто відповідальний тут. Вони їздять через КПВВ, як будь-які волонтери, відмічаються", – уточнює заступник голови Нацполіції Вадим Троян.

Після розведення сторін перенесли на кілометр у тил ще кілька позицій у районі Золотого-4. Проте сам населений пункт і надалі контролюється українською армією.

Вікторія Ковальова Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Спокійний, об'єктивний матеріал": "5 канал" відзначили за висвітлення вічних цінностей
Наступний матеріал
Пейнтбол, стрільба з лука та скелелазіння: як "діти війни" проводять канікули в Києві
Loading...