Інспектор з паркування
Інспектор з паркування 5 канал

Паркувальні інспектори в Одесі: як каратимуть за порушення ПДР – сюжет

Читайте по-русски
Штрафувати водіїв за неправильне паркування почнуть від 9 вересня

Паркувальні інспектори вийшли на вулиці Одеси. Ще два тижні вони попереджатимуть водіїв про порушення, а вже з 9 вересня штрафуватимуть власників авто, які залишають машини під знаками заборони. Працюватимуть у будні з 9 до 18 години. Таких паркувальних інспекторів поки у службі троє, а вже наступного року їхню кількість планують збільшити до пів сотні. Крім того, у місті планують придбати евакуатори. Ольга Дунська продовжить тему.

Інспектори залишають на лобовому склі автівок листівки з попередженнями про порушення правил паркування. Анастасія, яка також зупинилася під знаком заборони, сперечатися не стала.

"У місті мало є де припаркуватися, але штрафувати, очевидно, потрібно. Тут просто палиця з двома кінцями: потрібно і робити паркувальні місця, і штрафувати", – переконана водійка Анастасія Дзвягінцева.

Від вересня минулого року контроль за дотриманням норм паркування поклали на місцеві ради. В Одесі відтоді визначили 850 майданчиків для стоянки та розмір штрафів. А також взяли на роботу трьох інспекторів.

"Штрафи двох розмірів – 255 і 510. Якщо автомобіль стоїть тільки в зоні дії дорожнього знаку "Зупинка заборонена" – це 255, якщо водій кинув ближче 10 метрів перехрестям, пішохідним переходом, на зеленій зоні або заважає проїзду інших транспортних засобів, то тут уже штраф понад 510 грн", повідомляє заступник директора департаменту транспорту міськради Сергій Щербань.

Інспектори лишатимуть на лобовому склі копію постанови про порушення правил паркування, виписуватимуть документ не на водія, а на власника авто. Для цього їм надали доступ до поліцейської бази даних.

"Фотографуємо мінімум з 3 сторін, після цього встановлюємо власника транспортного засобу. Протягом 3 днів рекомендованим листом людині ця постанова буде дублюватися, обов'язково рекомендованим листом", – зазначив паркувальний інспектор Володимир Бондар.

Крім того, визначили порядок штрафування й автівок із іноземною реєстрацією.

"Після отримання інформації по особі, яка ввезла транспортний засіб, буде винесено постанову, яка буде направлятись також на Держприкордонслужбу. І при перетині кордону водія буде повідомлено про винесення штрафних санкцій", зауважує начальник відділу контролю за безпекою дорожнього руху Олександр Наконечний.

Світлини автівок-порушників заноситимуть у базу даних на сайті міста. Штрафувати водіїв за неправильне паркування почнуть із 9 вересня. За кілька місяців, коли інспекторів побільшає, – перевірятимуть на лобовому склі наявність талонів за оплату стоянки.

Наступним кроком стане придбання евакуаторів. Поки що працюватимуть паркувальні інспектори у середмісті 5 днів, від 9 до 18 години. З наступного року кількість робітників планують збільшити до пів сотні. Їх вистачить, щоб охопити все місто. А поки що порушень багато, і відповідь у водіїв одна:

"Більше буде порядку. Так усі звикли, що тут можна паркуватися, тому що за це не карають, ось і така звичка спрацьовує", – каже водій Владислав.

Ольга Дунська, Одеса, "5 канал".

Попередній матеріал
Болтон не заперечує можливої участі США в переговорах у "нормандському форматі"
Наступний матеріал
Смертельний вибух у Дрогобичі: брифінг ДСНС – завершено
Loading...

Як подати скаргу на порушення правил паркування – роз'яснення

У столиці запрацювали інспектори з паркування

Неправильне паркування: хто має право виписувати штрафи і чому поліція тут ні до чого

Нові правила: як тепер паркуватися в Києві та за що доведеться платити штраф

Київрада проголосувала за розширення меж столиці – включення

Нові правила паркування: які штрафи та за що можуть евакуювати авто