5 канал

На Харківщині ДПСУ запросила журналістів спробувати себе в ролі прикордонників: як це було

Із початком реалізації проекту "Стіна" охочих перетнути український кордон у незаконний спосіб майже немає, кажуть в Держприкордонслужбі

Охоронці державного кордону України запросили журналістів спробувати себе у ролі прикордонників Харківщини. Робота - цілодобова. Порушників відстежують не лише на землі, а й з неба. І найбільше уваги приділяють межі з країною-агресором. Про враження та особливості такої роботи - Оксана Нечепоренко.

День на кордоні для журналістів починається з посадки. 4 легкі літаки та 4 гелікоптери. Патрулюють понад 3 тисячі кілометрів кордону від Азовського моря до Львівської області. Нині на старті Мі-8. Готувати вертоліт починають за дві години до вильоту.

"Бачите в нас є у відсіках двигуна по одній групі датчиків і кожен з них я перевіряю. Тобто якщо вони будуть непрацездатні, цього табло ми зараз не побачили би", - розповідає пілот.

/
/
/

Головне завдання прикордонників - виявляти нелегалів, незаконне переміщення товарів, наркотики та зброю. Та особливу увагу тут приділяють розвідці. Кордон пильнують з висоти півтори тисячі метрів. Так, наче на долоні видно не лише територію України а й сусідньої держави.

Костянтин Барбашов, перший заступник начальника харківського прикордонного загону, начальник штабу, розповідає: "Дивимось, чи в них немає нічого нового, чи облаштовують нові позиції, чи в інженерному відношенні вони не посилюють державний кордон. Також спостерігаємо, чи немає їхньої техніки, як військової, так і цивільної. Плюс перевіряємо наші інженерні споруди. Поки що на даний час нічого не виявлено".

Далі - наземне патрулювання. Ця ділянка під пильним наглядом прикордонного загону "Дергачі". Територія Російської Федерації усього за кількадесят метрів. За нею пильно спостерігають за допомогою радіолокаційного комплекса "Тритон". Їх у харківському прикордонному загоні чотири. Радіолокаційний комплекс "Тритон" розгортається за кілька хвилин. В полі зору його камер - рух на відстані до 5 кілометрів. Сучасним радіолокаційним комплексом можна керувати дистанційно. Тритон дозволяє відстежувати десятки цілей одночасно. Через радіолокаційну антену вся інформація передається на планшет.

/
/
/
/

Без нагляду кордон не залишається і вночі. Всі камери, встановлені вздовж рубежа, діють у тепловізійному режимі. Як це працює, демонструють журналістам наочно. Затримують умовного порушника. Утім за словами прикордонників, такі затримання насправді відбуваються нечасто. Із початком реалізації проекту "Стіна" охочих перетнути український кордон у незаконний спосіб майже немає. Цьогоріч затримали лише одного порушника.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Штаб АТО: Ворог 47 разів обстріляв позиції ЗСУ – один воїн загинув і є поранені
Наступний матеріал
У водах Дунаю знайшли п'ять мін часів Першої та Другої світових війн

На Тернопільщині побили журналістів під час зйомок матеріалу про нелегальний продаж дизпального

"ЗА ЧАЙ.COM": поет і письменниця, журналіст та слемер Світлана Поваляєва в ефірі "5 каналу

Двом членам екіпажу затриманого сейнера "Норд" вдалося втекти до Білорусі

У Харкові прорвало повітряну теплотрасу – окріп струмками стікав по вулиці

Матеріал "Нового времени" перевірить СБУ, а Пашинський позиватиметься проти головреда

"ЗА ЧАЙ.COM": барабанщик-письменник-журналіст Павло Коробчук в ефірі "5 каналу