Судно 'Норд'
Судно "Норд"
dpsu.gov.ua

Двом членам екіпажу затриманого сейнера "Норд" вдалося втекти до Білорусі

Вилетіли вони зі столичного аеропорту "Київ", надавши прикордонникам паспорти громадян РФ

Двоє членів екіпажу затриманого судна "Норд" незаконно виїхали до Білорусі – про це "5 каналу" повідомив речник Державної прикордонної служби Олег Слободян.

Вилетіли вони зі столичного аеропорту "Київ" зранку. На паспортному контролі показали документи громадян Росії, видані в російському генконсульстві в Харкові. Оскільки українська сторона не визнає лише паспортів, виданих в окупованому Криму, членів екіпажу пропустили на літак без перешкод.

Однак пізніше прикордонники засумнівалися у справжності таких документів. І вже на наступний рейс до Мінська, який був удень, не пустили ще сімох моряків із "Норда". Залишити Україну вони можуть, лише якщо підтвердять українське громадянство. Втім, робити це вони категорично відмовляються.

"Відстежуючи ситуацію, о 15:20 сьогодні відносно решти семи громадян України, членів команди судна "Норд", прикордонники ухвалили рішення про непропуск їх за межі України. Оскільки вони подали на прикордонний контроль паспорти громадян РФ, котрі, як ми підозрюємо, були видані їм у незаконний спосіб. Відповідно, прикордонники вкотре порекомендували громадянам України звернутися до Міграційної служби для підтвердження свого громадянства. На них склали протоколи про спробу порушення державного кордону", – зазначив Слободян.

Нагадаємо, 25 березня в Азовському морі затримали риболовецьке судно "Норд" під прапором РФ. 6 квітня суд Маріуполя визначив штраф команді корабля-порушника. Херсонський міський суд заарештував капітана "Норда" із правом внесення 35 тис. грн застави, яку за нього згодом внесли адвокати. На час слідства Володимир Горбенко має перебувати в Україні.

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Ще не всі: Луценко має матеріали на зняття недоторканності з кількох нардепів
Наступний матеріал
"Оксамитова революція" у Вірменії: мітингарі блокують будівлю уряду