Андрій Гергерт в ефірі програми "ІнфоДень"
Андрій Гергерт в ефірі програми "ІнфоДень" 5 канал

"Нашим військам не вдасться відновити землі, з яких вони йдуть" – доброволець про розведення і обіцянки влади

Читайте по-русски
На його думку, через відхід українських військ у "сірій зоні" збільшиться кількість жертв серед цивільних

Заступник командира Української добровольчої армії Андрій Гергерт в ефірі програми "ІнфоДень" на "5 каналі" відреагував на заяву міністра закордонних справ Вадима Пристайка, що українські війська відновлять покинуті землі на Донбасі, якщо з них не підуть бойовики. На думку військового, цього не вдасться зробити.

"Абсолютно безсовісна і дилетантська розмова з уст тих, хто про це каже. Я розумію військових, які слухаються наказу президента. Їхнім командиром є Зеленський. І оці бойові генерали говорять в ефірах, що в разі чого ми повернемося і швидко займемо. Вони змушені так казати, але це неправда", – заявив Гергерт.

Він додав: "Хто в будинку, або добре окопаний, або на якійсь висоті – його потрібно штурмувати і захоплювати в десятикратній кількісній перевазі. На цій війні найжорсткіші бої були за метри землі. А відновити кілометри буде неможливо".

"Зараз ворогу, щоб зайти на покинути позиції, потрібно 15 хвилин пішого ходу. Занести кулемети, замінувати навколо себе. А ми сплетені Мінськими угодами, ми обставлені місією ОБСЄ. Не можемо стріляти артилерією, великим калібром. Всі будуть дивитись, фотографувати і доповідати. Ми в програші. Це будуть втрачені території", – зазначив доброволець.

Він наголошує: "Це війна. В такі моменти думка мирних практично не враховується. Цивільних будуть вбивати. Це траплятиметься при будь-яких військових діях: агресивних з артилерією і танками або тихих із заходами снайперських пар і диверсійних груп. Для останніх ситуація, яка склалася, – найкраще, що може бути в їхніх планах".

Дивіться повну розмову на "5 каналі":

Нагадаємо, що 4 листопада 2019 року в ОБСЄ підтвердили завершення розведення військ і техніки в Золоту. Також напередодні було заплановано розведення поблизу Петрівського, але воно зірвалося.

Додамо, раніше міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив: у разі, якщо бойовики залишаться на фронті, українська армія зможе повернутися назад.

Попередній матеріал
Вбивство 5-річного хлопчика поліцейськими: брифінг ДБР – завершено
Наступний матеріал
"ІнфоДень": Володимир В'ятрович та Аркадій Бабченко в ефірі "5 каналу"
Loading...

На Донбасі обстрілюють тили ділянок розведення військ – координатор Руху опору капітуляції

"Боїмося опинитися в епіцентрі воєнних дій": мешканці Гранітного бояться опинитися в "сірій зоні"

"Робочий візит" депутата Держдуми в Золоте: з'явилася офіційна реакція МЗС України

ОБСЄ підтвердила завершення розведення військ у Золотому

У Золотому-4 посилено патрулюють нацгвардійці – фото

"Майже щовечора чую постріли": яка ситуація та настрої на ділянці запланованого відведення – репортаж