Олексій Журавльов
Олексій Журавльов фото YouTube

"Робочий візит" депутата Держдуми в Золоте: з'явилася офіційна реакція МЗС України

Читайте по-русски
Міністерство закликає російську сторону припинити порушувати українське законодавство та нагадує, що поїздки офіційних осіб РФ на територію України можуть здійснюватися лише за згодою української сторони

МЗС України висловило рішучий протест через незаконну поїздку депутата Держдуми РФ Олексія Журавльова на окуповану Луганщину.

Відповідний коментар МЗС оприлюднений на сайті міністерства.

У МЗС вважають цю поїздку, як усі попередні – неузгоджені з українською стороною "візити" російських посадовців в ОРДЛО та окупований Крим, грубим порушенням російською стороною державного суверенітету і територіальної цілісності України.

"У цьому контексті, зазначаємо, що відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 червня 2018 року "Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", введеного в дію Указом Президента України №176/2018 від 21.06.2018 року, до О.О.Журавльова вже застосовано обмежувальний захід у вигляді безстрокової заборони в’їзду на територію України", – інформують в МЗС.

Також повідомляється, що міністерство спільно з правоохоронцями перевіряє інформацію, чи не перебувала зазначена особа на ділянці розведення сил та засобів у районі н.п. Золоте Луганської області.

"Українська сторона вже звернулася до російської сторони щодо підтвердження факту здійснення згаданої поїздки та надання роз'яснень стосовно мети перебування депутата Держдуми Федеральних зборів РФ на тимчасово непідконтрольній Уряду України території", – повідомляють у МЗС.

Міністерство закликає російську сторону припинити порушувати українське законодавство та нагадує, що поїздки офіційних осіб РФ на територію України можуть здійснюватися лише за згодою української сторони та через відкриті пункти пропуску на українсько-російському державному кордоні.

Нагадаємо, напередодні депутат російської Державної думи, голова шовіністичної партії "Родіна" Олексій Журавльов незаконно приїхав на позиції російсько-терористичних сил у Золотому, через непідконтрольну ділянку кордону з Росією, стверджуючи, що це в нього такий "робочий візит". 

Народна депутатка України, співголова фракції "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко назвала візит Журавльова провокацією. Вона вимагає жорсткої реакції Служби безпеки України, Міністерства закордонних справ та моніторингової місії ОБСЄ.

Попередній матеріал
Вірян ПЦУ на Житомирщині пів року не пускають у їхній же храм – подробиці
Наступний матеріал
Розслідування з імпічменту Трампа: Конгрес розсекретив перші стенограми
Loading...

Командувач ООС повідомив, коли почнеться розведення військ у Петрівському

Плани росіян щодо ОРДЛО: що буде в "сірій зоні" після розведення військ – Тука

ОБСЄ підтвердила завершення розведення військ у Золотому

МЗС готує офіційну реакцію на "робочий візит" депутата Держдуми у Золоте – Пристайко

У СЦКК підтвердили, що окупанти запустили білу ракету в Петрівському

"Рух опору капітуляції" презентує "Українську доктрину безпеки та миру" – завершено