ООС, Петрівське
ООС, Петрівське 5 канал

"Майже щовечора чую постріли": яка ситуація та настрої на ділянці запланованого відведення – репортаж

Читайте по-русски
Останній обстріл у межах цієї ділянки спостерігачі ОБСЄ зафіксували 30-го жовтня

Розведення військ поблизу Петрівського на Донеччині, що мало відбутися 4 листопада, переноситься на невизначений термін. Про це сьогодні заявив міністр оборони України Андрій Загороднюк. Між тим підготовка до нього триває. Знімальна група "5-го" побувала на ділянці запланованого відведення – подробиці в сюжеті Олени Уланової.

Двокілометрова зона ділянки розведення розташована між українською Богданівкою та окупованим Петрівським. Воно має відбутися дзеркально – обидві сторони відійдуть від лінії розмежування на два кілометри. На нові позиції українських військ знімальну групу "5 каналу" не пустили, проте бійці запевнили – вони повністю готові.

"До розведення військ ми готові, наші позиції повністю обладнані. За першою командою ми одразу їх займаємо та починаємо виконувати всі домовленості. Стосовно інформації щодо розведення військ – до всіх військовослужбовців нашого підрозділу була доведена, всі з розумінням ставляться", – каже армієць Ігор.

Останній обстріл у межах цієї ділянки спостерігачі ОБСЄ зафіксували 30-го жовтня.

"На інших ділянках району оборони нашого підрозділу противник веде провокаційні обстріли зі стрілецької зброї. Починає ввечері, з настанням темряви, і після цього практично до закінчення першої половини ночі ідуть стрілецькі обстріли", – зауважує боєць Ігор.

У Миколаївській сільраді, до якої входить три населених пункти – Богданівка, Старогнатівка та Миколаївка, до розведення ставляться з розумінням.

"Мені б хотілося дуже миру. У мене вже серце закалатало. По-моєму, у всіх це бажання раз і назавжди. Розведення військ – слава Богу, приведе до миру, це я так вважаю", – переконана мешканка Миколаївки Любов Грек.

"І всі люди, населення все за розведення військ. Тому що треба свавілля війни закінчувати. Уже повинен у нас настати нарешті мир, і хтось повинен почати це робити", – вважає в.о. голови Миколаївської сільради Микола Мартинов.

Мешканці Миколаївки побоюються і вважають, що до миру розведення не приведе, а жити в селі стане небезпечніше.

"Цього робити не варто. Як можна віддати позиції свої? Я цього не розумію. Щовечора майже чую постріли. Дрібні, але чую. Немає тиші, яку зазвичай обіцяють", – запевняє місцева мешканка Лідія Головко.

За дотриманням режиму тиші в межах ділянки розведення стежать представники Спільного центру з контролю та координації і військовослужбовці.

"Зараз у нас дуже приємна така обстановка, немає туманів, тому ми дуже гарно бачимо всю територію, використовуємо прилади нічного бачення. Тому впевнені, що зараз на цій ділянці відведенням військ повністю підтримується тиша", – каже військовослужбовець Ігор.

Керівники Операції Об'єднаних сил запевняють – Богданівка, Миколаївка та інші населені пункти на цій ділянці розведення в так звану сіру зону не потраплять і залишаться під контролем української влади.

Олена Уланова, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Нагадаємо, 29 жовтня в районі селища Золоте-4 розпочалося розведення військ

Міни виробництва РФ розривались просто в будинках українців – ФОТО з Золотого

Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/

 

Попередній матеріал
"Інформаційний день": представник президента в АР Крим Антон Кориневич
Наступний матеріал
НАТО й Україна розробляють план дій на випадок відкритого вторгнення РФ – Пристайко
Loading...

Українські армійці розповіли, що окупанти зосередили активність на ділянках, де має бути розведення військ

Бойовики навмисно гатили по Золотому з міномету – штаб

Ветерани "Азову" про реальну ситуацію в Золотому і Петрівському – завершено

На Донбасі обстрілюють тили ділянок розведення військ – координатор Руху опору капітуляції

Ветерани полку "Азов" розповіли про своє бачення ситуації з відведенням військ у Золотому – включення

У понеділок ми маємо розпочати розведення військ у Петрівському на Донбасі – Зеленський