Лисичанськ без води
Лисичанськ без води 5 канал

Надзвичайна ситуація: Лисичанськ уже 5-й день без води – реакція місцевих чиновників

Читайте по-русски
Пожежники організували підвезення технічної води. Працюють рятувальники до ночі. Та попри це, вистачає не всім

Надзвичайну ситуацію оголосили в Лисичанську на Луганщині. Кількатисячне місто вже кілька днів поспіль без води. Головний енергопостачальник регіону, через несплату за рахунками, вимкнув живлення на всіх об'єктах Лисичанського водоканалу. Про осінню засуху на сході – Вікторія Ковальова.

Володимир показує спорожнілі крани. Вода в оселях мешканців Лисичанська зникла наприкінці минулого тижня.

"У нас узагалі з водою погано, а з четверга ми взагалі без води. По сьогоднішній день. Сьогодні 5-й день уже", – бідкається Антоніна Трушина.

Пожежники організували підвезення технічної води. Працюють рятувальники до ночі. Та попри це, вистачає не всім.

"Наразі залучені до підвозу води всі 3 пожежно-рятувальні частини. Для надання допомоги цивільному населенню витрачено більш ніж 500 тонн води", – звітують у ДСНС.

Ще більша проблема в закладах освіти. У навчально-виховному комплексі води для приготування обідів залишилося лише на один день.

"Вона не працює і навіть не капає. Води немає, немає як дітей харчувати, немає як змивати туалети, бо в нас 600 дітей і всі мають ходити в туалет хоча б 1 раз на щодень. Це проблема, і що робити – ми не знаємо", – пояснює заступник директора НВК "Гарант" Олена Колб.

Води у місті немає через борги водоканалу за електроенергію, які накопичувалися до 2008-го року. Нині ця сума сягає 150-ти мільйонів гривень. У жовтні Лисичанський водоканал мав сплатити постачальнику понад тримільйонний внесок із заборгованості. Утім досі цього так і не зробив.

"Була домовленість з мером міста, а також з попереднім директором водоканалу про те, що вони виплачуватимуть штрафні санкції по 500 тисяч на місяць. На жаль, вони не в повному обсязі на цей час виконують ці домовленості. Також вони повинні оплачувати постачальнику електричної енергії, в цьому разі – це "Енеросхід", поточне споживання електроенергії. Вони також цього не виконують", – каже комерційний директор "Луганського енергетичного об'єднання" Юрій Склєма.

В обласній адміністрації скликають колегію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За результатами вирішують – мільйон сплатити з обласного бюджету. Ще пів мільйона обіцяє надати міськрада. Але коштів – замало. Енергетики відмовляються повертати живлення до сплати трьох мільйонів боргу. Тож чиновники вже планують життя без води в кранах.

"Заклади освіти і медицини, якщо сьогодні не буде прийнято рішення щодо підвозу води або підключення Лисичанська до водоканалу, то медицина приймає рішення призупинити операції, які були заплановані, ми не зможемо оперувати людей. Наших породіль переведемо з Лисичанська в Сєвєродонецьк, для нормального проведення пологових операцій. А в школах ми прийняли рішення запровадити канікули від завтрашнього дня. У дитсадках ми робимо санітарний день і ведемо переговори з ЮНІСЕФ у Краматорському, і Краматорськ обіцяє нам у четвер-п'ятницю підвезти питну воду для закладів освіти та медицини", –  зауважив лисичанський міський голова Сергій Шилін.

Від початку літа луганські енергетики вже вдев’яте вимикають об’єкти лисичанського водоканалу від живлення. Проте надзвичайну ситуацію у місті оголосили вперше. Без води нині перебувають понад 80 тисяч мешканців. Як повернути воду, депутати мізкують на позачерговій сесії міськради і сподіваються, що і цього разу в ситуацію втрутиться вище керівництво країни.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, 5 канал

 

Попередній матеріал
"Квартал" такими жартами виховає населення, яке зневажатиме все українське – Полтава
Наступний матеріал
Перший в Україні: в Одесі вийшов на маршрут електробус – як він працює
Loading...

Подавати воду в окупований Крим – це допомагати РФ утримувати військову базу, – МінТОТ

Змушені брати воду з річки: частина Корсуня-Шевченківського вже місяць без води

Кабмін обмежив тариф на опалення і гарячу воду: як зміниться вартість комірного

У частині Торецька відновлено водопостачання

Хтось без води, інших затоплює: як намагаються відремонтувати водогін "Горлівка – Торецьк"

Проблема згуртувала місцевих: як у Білій Церкві переживають посушливі після аварії на річці дні