Виставка "Порто Франко"
Виставка "Порто Франко" 5.ua

Мистецькі фрегати у "Порто Франко": Івано-Франківськ "перетворився на морпорт"

Сучасне мистецтво з усіх куточків світу тут представили у рамках фестивалю "Порто Франко", що триватиме до 18 червня

Івано-Франківськ перетворився на умовний морський порт. Там стартував фестиваль "Порто Франко", передає "5 канал". 

Музика, кіно, театр, сучасне мистецтво – все це презентують митці з України та з-за кордону. Масштабне дійство, що поєднує різні жанри, має єдину морську тематику. Тому кораблі та імпровізовані пляжі трапляються у геть незвичних місцях.

Творчі локації розгорнули у різних куточках міста. Зокрема, у занедбаному палаці Потоцьких, який зазвичай зачинений для відвідувачів, влаштували мистецьку галерею. Глядачів дивують незвичними інсталяціями та навіть саморобними інструментами. Фестиваль триватиме аж до неділі.

"Концепція фестивалю така, що у нас назва "Порто Франко" перегукується із відомим есе Тараса Прохаська "Порт Франківськ". І власне цей фестиваль, його ідея - це мрії про таке уявне Карпатське море, яке можливо колись тут було, мільйони років тому, тому в нас така тематика. Ми перетворюємо Франківськ на такий умовний мистецький порт. До нас приїжджають мистецькі лайнери, фрегати, крейсери з усього світу, з Китаю, Ірану, Сенегалу, Франції, Австрії", – розповідає куратор експериментальної музики Ілля Разумейко.

Організатор фестивалю Роман Григорів зазначає: "Це дуже потужна театральна програма, яка включає виступи вперше в Україні таких вистав, як "Майстер голоду", Станєвського "Піфійська ораторія", і це дуже насправді музична вистава, нео-опера-жах "Гамлет", теж музична вистава. І це такий певний акцент музичний в цьому фестивалі".

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Байкерський "фестиваль фестивалів": У Каневі проходить "Тарасова Гора" – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Жахливе свідчення злочинів СРСР: у Луцьку виявили останки жертв радянського режиму
Наступний матеріал
Мотузяник: Окупанти активізувалися біля Щастя, а під Горлівкою гатили з танку
Loading...