5 канал

Змайструвати ліру та заграти на бандурі: як розважитися на фестивалі "Кобзарська трійця"

Як створюють музичні інструменти та чи важко грати на кобзі і бандурі – це можна з'ясувати, відвідавши традиційний фестиваль у столиці

У столичному музеї Івана Гончара стартував фестиваль "Кобзарська трійця". Там можна змайструвати кобзу, бандуру чи ліру, а також повчитися гри на давніх інструментах, передає кореспондент "5 каналу".

Ділитися досвідом, відроджувати давні традиції виготовлення кобзарських музичних інструментів до столиці з’їхалися кобзарі з усієї країни.

Один з майстрів, 24-річний Андрій виготовив кобзу за зразком 17-18 століття. Вона точнісінько така ж, як у руках легендарного Козака Мамая. Автор виготовив інструмент, враховуючи найдрібніші деталі - вирізьбив із трьох видів дерева.

"Позаду вся вона зроблена з цільного шматка верби. Така велика ложка робиться. Взагалі традиційно прийнято брати смереку на верхню деку. Це була якась огорожа, паркан. Будівництво йшло, але смерекою був паркан, він чудово підійшов наверх. Кілочки – сливи. Це приблизно зайняло у мене місяці чотири", – розповідає майстер Андрій Пославський.

Чернівчанин Вадим Парцій – майстер-початківець. Свою першу бандуру виготовив лише кілька років тому. Він розповідає, що намагається дотримуватися стародавніх технологій виготовлення.

"Один інструмент робиться п'ять років. Щоб були витримані всі технологічні процеси.Дерево сохне своїм чином, так як має бути, так, як робили колись", – каже майстер.

Фестиваль кобзарського мистецтва у Києві збирає митців та майстрів уже вдесяте. Цього разу він триватиме три дні. Чим вражатимуть відвідувачів знані та маловідомі майстри – дивіться у сюжеті:

 

Під час триденного фестивалю у столичному музеї Івана Гончара відвідувачі можуть оглянути виставку давніх струнних інструментів, відвідати майстер-класи з гри на кобзі чи бандурі, а також поспілкуватися з музикантами та майстрами. У неділю, 4 червня, учасники фестивалю освятять свої інструменти у Михайлівському монастирі.

Наталка Коцкович, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
У Дніпрі відкрили перший в Україні Центр розвитку місцевого самоврядування
Наступний матеріал
СБУ затримала фігуранта справи про привласнення 250 мільйонів гривень "Укргазбанку"
Loading...