"Особливі" актори у Львові
"Особливі" актори у Львові 5.ua

До Львова на фестиваль театрів "Шлях" з'їхалися сотні "особливих" акторів України, Литви і Польщі – сюжет

Після 3 днів фестивалю у Львові актори поїдуть на гастролі до Польщі та Білорусі

Сотні артистів з обмеженими можливостями з України, Польщі та Литви з'їхалися до Львова. Там стартував фестиваль театрів "Шлях" саме за участю особливих акторів. Про що їхня гра, дізнавалася кореспондент "5 каналу" Марта Шикула.

Актор львівського театру "Золота молодь" 26-річний Андрій Олійник народився з ДЦП. Попри це з 9 років займається театральним мистецтвом. Це стало для нього сенсом життя. В його репертуарі нині десятки ролей. У виставі "Віяло безсмертя" він – імператор.

Андрій розповідає: "Я там виходжу, беру меча і кидаю, і все роблю дуже красиво. Подобається грати, грати на барабані і показувати виставу".

Ця сцена поєднала близько сотні особливих акторів. Вони виходять до глядачів як професіонали, переборюючи себе та власні комплекси.

Литовська артистка Світлана Рібакеня, акторка театру Impulsas після аварії самостійно пересуватися не може, тож сцени дістається на візку.

"Я після аварія була в комі і повернулася, можна сказати, з того світ. Я знаю, яке життя вартісне і прекрасне, і що найкраще є в мені, я хочу дати людям. Я вважаю, те що людина транслює, те і отримує".

На сцені особливі артисти відтворюють біблійні історії, китайські та циганські легенди. Щоб вони не відрізнялися від професійних постановок, акторам доводиться докладати значно більше зусиль на підготовку. Самі вони кажуть, що   отримують від гри не лише задоволення, а й користь.

Анастасія Сімака, організатор фестивалю особливих театрів "Шлях" зауважує: "Коли ми починаємо працювати, ми підбираємо людей, які не просто будуть пасувати до ролі, а їм це щось  дасть".

Одні вчаться концентрації та уважності, інші – темпу та ритму. Тож, кожен спектакль їх лікує, стверджують організатори. Після 3 днів фестивалю у Львові особливі актори поїдуть на гастролі до Польщі та Білорусі.

Марта Шикула, Євген Радіон, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

У Києві відбувається масштабний фестиваль комік-кон – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
На Приазов'ї пройшли масштабні змагання танкістів ОТУ "Маріуполь" – відео
Наступний матеріал
У Рівному майже 100 строковиків ОК "Захід" присягнули на вірність українському народові – відео
Loading...

Парад з "королем Данилом" та ретровернісаж батярів: як Львів відзначає 761-й день народження – відео

Смачний рекорд України: У Львові спекли 16-метровий торт-вишиванку

"Поетичні стіни": як на львівських будинках "розквітають" віршовані рядки