Останки жертв радянського режиму
Останки жертв радянського режиму 5.ua

Жахливе свідчення злочинів СРСР: у Луцьку виявили останки жертв радянського режиму

У червні 1941 року, за наказом тодішнього голови НКВС Берії, у Луцькій тюрмі розстріляли близько 2000 людей

У Луцьку знайшли останки більше сотні розстріляних на початку Другої світової в'язнів місцевої тюрми. Це жертви радянського режиму, яких стратили у перші дні наступу нацистів на СРСР. Нині на місці знахідки дослідники проводять ексгумацію, чекають на судово-медичну експертизу, щоб оприлюднити точну кількість розстріляних. Більше деталей – у репортажі "5 каналу".

Під стінами колишньої луцької тюрми, а нині чоловічого монастиря, триває дослідницька робота: останки сотень вбитих радянською владою в’язнів ексгумують для перепоховання.

Дослідник Сергій Годлевський – один з ініціаторів розкопок. Каже, що про місце масового розстрілу стало відомо зі свідчень очевидців. У червні 1941 року, за наказом тодішнього голови НКВС Берії, у Луцькій тюрмі розстріляли близько 2000 людей.

"Відібрали битовиків і малоліток, а всіх інших почали закидати гранатами і розстрілювати з кулеметів з вишок. Після цього пекла, яке творилося на цих подвір’ях, частина в’язнів уціліла, прикриваючись тілами, розірваними і вбитими тілами своїх товаришів", – розповідає  краєзнавець Сергій Годлевський.

Тих, хто вижив, змусили зносити трупи до ям. За даними дослідників, таких масових поховань тут щонайменше чотири. Точна кількість розстріляних стане відома після судово-медичної експертизи. Потім знайдені останки перепоховають у крипті на території монастиря.

"У нас не просто місце буде поховання, яке ми вважаємо, буде за склом, де кожна людина може не тільки вшанувати пам'ять, подивившись, а, в першу чергу, помолитися. Богослужіння, звичайно, будуть звершуватися постійно", – відзначив Митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл.

 

Після завершення дослідницьких робіт, кажуть історики, планують на місці розстрілу відкрити музей пам'яті жертв луцької в'язниці.

Олег Ткачук, з Луцька, "5 канал"

Попередній матеріал
Вже чотири міста приймають сміття зі Львова – представник облдержадмінстрації
Наступний матеріал
Мистецькі фрегати у "Порто Франко": Івано-Франківськ "перетворився на морпорт"
Loading...

"Місто, якого не існувало": що таке Чорнобиль-2 та до чого тут протиракетна оборона СРСР

Каральна психіатрія: Як шістдесятникам в СРСР приписували уявну шизофренію

Друга Світова забрала десятки мільйонів життів, в усьому світі це трагедія, і лише в СРСР це було свято – експерт