Елітні крафтові сири
Елітні крафтові сири 5 канал

Моцарела, кротен, шамбала: як переселенці з Криму виготовляють елітні крафтові сири на Черкащині

Читайте по-русски
За тиждень сироварня переробляє 2 тонни молока. Коров'яче купують у людей, а козине отримують із власної ферми

Після анексії Криму родина підприємців перебралася в село на Черкащині та почала нову справу. Спочатку завели кіз, і нині виробляють понад 20 видів крафтових сирів. Крім козячого, переробляють коров'яче молоко, яке купують у місцевих жителів Первомайського. Про вдалий експеримент – далі.

Господиня Вікторія пояснює, як робить сир. Спочатку підігріває молоко, додає ферменти та деякий час витримує суміш. Сьогодні з цієї заготовки в сироварні формують італійську моцарелу.

На сімейній сироварні виготовляють більш як два десятки крафтових видів сиру з козиного та коров'ячого молока. Їх готують за французькими та італійськими технологіями, за принципом натурального сироваріння. Із нових заготовок за два тижні дозріє французький козиний сир кротен.

"Козячий сир витриманий – має специфічний присмак горіхів, лісових трав, мускатного горіха. Те, що їла коза – те і присутнє в сирі, аромат. Сир – це як картина, а сировар – це художник", – розмірковує співзасновниця сироварні Вікторія Бойправ.

Далі сири дозрівають. Господиня показує вже готові. Каже: не боїться експериментувати з рецептурою. Так з'явилися баварець із темним пивом та травами, сир-журавлинка, шамбала з часником та сир копчений на меду.

"Мексиканець – наш авторський сир з паприкою і томатами, ось він уже готовий, залишилася одна головка з партії. Далі – з зернами пажитника і часником, це козячий сир, все підписано. Ось почали пробувати робити сир 50% коров'ячого та козячого молока", – показує Вікторія.

За тиждень сироварня переробляє 2 тонни молока. Коров'яче купують у людей, а козине отримують із власної ферми. Все молоко перевіряють у власній лабораторії. На сімейній фермі утримують три породи кіз – альпійська, заанівська і ламанча. Нині у стаді більш як пів сотні рогатих.

Кожна коза відгукується на своє ім'я та не відходить від пастухів. На фермі працює вся родина, Тимофій із сестрою – наймолодші погоничі. Батько сімейства Ігор Гаращенко розповідає, що ферму побудували на пустирі. Кіз порадили купити друзі. Спочатку планували маленьке господарство, а зараз уже створили кооператив.

У село Первомайське родина приїхала з Криму 4 роки тому. Все, що вдалося вивезти, вмістилося на причепі УАЗа: "В нас були свої магазини в Ялті, і нас просто викинули на двір. У нашому магазині зробили офіс партії "Русскоє єдінство". Наші речі просто викинули, мені дали дві години зібратися".

Нині цей УАЗ перетворився на "сиромобіль", який розвозить продукцію по ресторанах та крамницях Черкас. А на фермі проводять екскурсії та дегустації. Родина сподівається, що їхні сири смакуватимуть не лише в Черкаській області, а й зможуть задовольнити смаки українців у інших регіонах.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Фігуранту справи "Роттердам+" обирають запобіжний захід: нові подробиці справи
Наступний матеріал
У Дніпрі понад 30 іноземних студентів прийшли на іспит з фальшивими паспортами