Ситник і Холодницький
Ситник і Холодницький 5 канал

Фігуранту справи "Роттердам+" обирають запобіжний захід: нові подробиці справи

Читайте по-русски
Серед інших тем брифінгу очільників НАБУ та САП – початок роботи Вищого антикорупційного суду

Одному з підозрюваних у справі "Роттердам+" зараз обирають запобіжний захід у Солом'янському суді столиці. Про це під час пресконференції щодо звіту піврічної роботи НАБУ і САП повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький. Які ще заяви лунали – чула кореспондентка "5 каналу" Євгенія Китаїва.

Напередодні шістьом фігурантам оголосили підозри і лише одного вдалося затримати – це колишній член НКРЕКП і нинішній директор держпідприємства "Оператор ринку" Володимир Євдокімов. Інші підозрювані перебувають за кордоном, вони мають з'явитися до НАБУ у вівторок та середу. Якщо не прийдуть – їх можуть оголосити в розшук.

"Нарешті дочекалися останніх доказів, які послугували достатніми даними для оголошення низці осіб у справі "Роттердам+". Одного підозрюваного було вчора затримано, зараз, я думаю, в ці хвилини, триває судове засідання у Солом'янському суді по обранню запобіжного заходу. Там заставу ми просимо 50 млн грн, це член НКРЕКП. Ну, тримання під вартою з альтернативою, так як це вимагає КПК," – заявив керівник САП Назар Холодницький.

"Ми будемо перевіряти. Тобто ми те що чули і знали по цій справі, мається на увазі і справи в адмінсуді, і певні висновки експертів, – ми це все перевіряли. І це достатньо велика робота була. Зараз почуємо позицію захисту, якщо ми її почуємо на допитах, а не в Facebook. Якщо буде щось нове, то ми будемо це перевіряти", – запевнив чільник НАБУ Артем Ситник.

Серед інших тем брифінгу – початок роботи Вищого антикорупційного суду.

Інші подробиці щодо брифінгу НАБУ та САП – дивіться у відео.

Формула "Роттердам+" була затверджена у 2016 році та визначала оптову ринкову ціну на електроенергію. Туди входила і вартість вугілля, яка рахувалася як "Ціна в порту Роттердама + вартість доставки в Україну". Це призвело до зростання вартості електроенергії.

Утім, напередодні детективи НАБУ та прокурори САП заявили, що не знайшли документального підтвердження, що це вугілля доправляли морем у заявлених обсягах. І заявили, що така схема завдала збитків споживачам майже на 19 млрд грн. Розслідування цієї справи триває від березня 2017 року.

Попередній матеріал
"Команда президента створила ілюзію, з якої ми всі на 6-му році війни повинні виповзати ціною життів" – Прозапас
Наступний матеріал
Моцарела, кротен, шамбала: як переселенці з Криму виготовляють елітні крафтові сири на Черкащині
Loading...