Швидка допомога
Швидка допомога 5 канал

Медики Запоріжжя скаржаться на відсутність обіцяних доплат за хворих на COVID-19 – як пояснює керівництво

Читайте по-русски
Нині Запорізька область – одна з лідерів за кількістю недужих

Без надбавок. Медики "швидкої" у Запоріжжі скаржаться на відсутність обіцяних доплат за роботу з коронавірусними пацієнтами. Обурення лікарів викликало інтерв'ю одного з їхніх керівників, який заявив, що зарплати на "швидкій" становлять по 20-25 тисяч гривень. Скільки ж насправді отримують ці фахівці? Та куди поділися ті самі 300-відсоткові надбавки? З'ясовували кореспонденти "5-го".

Водій швидкої Андрій Яковлєв бідкається на малу зарплату. Зізнається: найбільше обурюють заяви медичного керівництва про високу платню та надбавки за роботу з хворими на коронавірус усім не лише лікарям, а й іншому медперсоналу.

"Скільки це на руки – то десь в розмірі 20-25 тисяч в залежності від категорії доктора. Також у нас такі гроші отримують і фельдшера, що працюють на виклики, також у нас такі гроші отримують і молодші медичні сестри і в тому числі водії", – заявив перший заступник голови вільної профспілки медпрацівників України Анатолій Сидоренко.

Лікарка Юлія Семенова і дійсно отримувала надбавки за роботу з COVID-пацієнтами. Проте лише перші три місяці з початку пандемії. Ба більше, щоразу мала ще й доводити керівництву, що ризикувала власним здоров'ям.

"Вони спочатку казали нам так, що платять за прямий контакт – тобто ти ще маєш довести, що ти був на прямому контакті. Я ж кажу: багато хворих залишається вдома. Потім, якщо ти був у прямому контакті, ти бігаєш, доводиш керівництву, нагадуєш: що я була у прямому контакті", каже Юлія.

Але підхід до виплат надбавок у листопаді кардинально змінився, розповідають працівники швидкої. Кажуть: керівництво почало рахувати, скільком хворим із коронавірусом медики надали допомогу. Доплату отримують ті, хто обслугував найбільше заражених.

"Незрозуміло, чому раптом у вересні отримували абсолютно всі по 3 оклади, хто обслуговував "ковідних" хворих, чому буквально декілька днів назад почали вираховувати: від 1 до 10, від 10 до 20 та більше 20. Я розумію таким чином: немає грошей. Чому їх немає?"  обурюється лікарка "швидкої" Юлія Юрчак.

У керівництві "швидкої" пояснюють: це не вони вирішили недоплачувати медикам. Умови виплат і кількість грошей визначають у Києві.

"Відповідно до вимог Національної служби здоров'я ми підписали договір, як У договорі визначено, так потім і йде доплата. Після припису Держаудитслужби була вимога: платити лише за ПЛР-підтверджені випадки", пояснює медична директорка Обласного центру екстреної медичної допомоги Наталія Дорошева.

Нині Запорізька область одна з лідерів за кількістю недужих. Якщо порівняти з жовтнем, захворюваність тут зросла у 2,5 рази, щодня заражаються близько 800 людей. І тенденція зберігається.

"Були дні, коли за кількістю хворих ми були на другому, на третьому місці. Але, на жаль, на сьогодні такі цифри стали реальністю. 1484 особи проходять лікування в умовах стаціонару", – зазначив головний санітарний лікар області Роман Терехов.

Роботи у медиків додаватиметься. Аби всі працівники "швидкої" на Запоріжжі, а це 2500 людей, отримували 300-відсоткову надбавку, потрібно 27 мільйонів гривень на місяць порахували в центрі екстреної допомоги.

Лідія Пугач, Михайло Воронов, Юрій Петришин, Запоріжжя, "5 канал"

#Стрижусявдома: в Україні запустили челендж на підтримку лікарів, що борються з коронавірусом

#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома
#Стрижусявдома
/
#Стрижусявдома

Попередній матеріал
В Україні розробляють додаток для контролю над зараженими COVID-19 і готують зміни до закону – Степанов
Наступний матеріал
Одеський "7-й кілометр" виступив проти карантину вихідного дня – люди планують протестувати в Києві
Loading...

У Києві за добу виявили 1213 хворих на коронавірус

"Наші медики залишилися сам на сам із проблемами": Марина Порошенко передала засоби захисту в одну зі столичних лікарень

Вірус швидко розповсюджується: у столиці за добу виявили 1391 нового хворого на коронавірус

Головний лікар Чернівецької лікарні помер від ускладнень після коронавірусу

Львівський обласний госпіталь отримає кисневе обладнання від Фонду Порошенка

"Не звертайтесь до лікарів і помирайте вдома": МОЗ оприлюднило звернення до "атеїстів COVID-19"