Без надбавок. Медики "швидкої" у Запоріжжі скаржаться на відсутність обіцяних доплат за роботу з коронавірусними пацієнтами. Обурення лікарів викликало інтерв'ю одного з їхніх керівників, який заявив, що зарплати на "швидкій" становлять по 20-25 тисяч гривень. Скільки ж насправді отримують ці фахівці? Та куди поділися ті самі 300-відсоткові надбавки? З'ясовували кореспонденти "5-го".
Водій швидкої Андрій Яковлєв бідкається на малу зарплату. Зізнається: найбільше обурюють заяви медичного керівництва про високу платню та надбавки за роботу з хворими на коронавірус усім – не лише лікарям, а й іншому медперсоналу.
"Скільки це на руки – то десь в розмірі 20-25 тисяч в залежності від категорії доктора. Також у нас такі гроші отримують і фельдшера, що працюють на виклики, також у нас такі гроші отримують і молодші медичні сестри і в тому числі водії", – заявив перший заступник голови вільної профспілки медпрацівників України Анатолій Сидоренко.
Лікарка Юлія Семенова і дійсно отримувала надбавки за роботу з COVID-пацієнтами. Проте лише перші три місяці з початку пандемії. Ба більше, щоразу мала ще й доводити керівництву, що ризикувала власним здоров'ям.
"Вони спочатку казали нам так, що платять за прямий контакт – тобто ти ще маєш довести, що ти був на прямому контакті. Я ж кажу: багато хворих залишається вдома. Потім, якщо ти був у прямому контакті, ти бігаєш, доводиш керівництву, нагадуєш: що я була у прямому контакті", – каже Юлія.
Але підхід до виплат надбавок у листопаді кардинально змінився, розповідають працівники швидкої. Кажуть: керівництво почало рахувати, скільком хворим із коронавірусом медики надали допомогу. Доплату отримують ті, хто обслугував найбільше заражених.
"Незрозуміло, чому раптом у вересні отримували абсолютно всі по 3 оклади, хто обслуговував "ковідних" хворих, чому буквально декілька днів назад почали вираховувати: від 1 до 10, від 10 до 20 та більше 20. Я розумію таким чином: немає грошей. Чому їх немає?" – обурюється лікарка "швидкої" Юлія Юрчак.
У керівництві "швидкої" пояснюють: це не вони вирішили недоплачувати медикам. Умови виплат і кількість грошей визначають у Києві.
"Відповідно до вимог Національної служби здоров'я ми підписали договір, як У договорі визначено, так потім і йде доплата. Після припису Держаудитслужби була вимога: платити лише за ПЛР-підтверджені випадки", – пояснює медична директорка Обласного центру екстреної медичної допомоги Наталія Дорошева.
Нині Запорізька область – одна з лідерів за кількістю недужих. Якщо порівняти з жовтнем, захворюваність тут зросла у 2,5 рази, щодня заражаються близько 800 людей. І тенденція – зберігається.
"Були дні, коли за кількістю хворих ми були на другому, на третьому місці. Але, на жаль, на сьогодні такі цифри стали реальністю. 1484 особи проходять лікування в умовах стаціонару", – зазначив головний санітарний лікар області Роман Терехов.
Роботи у медиків додаватиметься. Аби всі працівники "швидкої" на Запоріжжі, а це 2500 людей, отримували 300-відсоткову надбавку, потрібно 27 мільйонів гривень на місяць – порахували в центрі екстреної допомоги.
Лідія Пугач, Михайло Воронов, Юрій Петришин, Запоріжжя, "5 канал"
#Стрижусявдома: в Україні запустили челендж на підтримку лікарів, що борються з коронавірусом