Коронавірус
Коронавірус Shutterstock

В Україні розробляють додаток для контролю над зараженими COVID-19 і готують зміни до закону – Степанов

Читайте по-русски
Міністерство цифрової трансформації розробляє механізми щодо відстежування та відправлення людей, які були в контакті з хворими на COVID-19, на самоізоляцію

Міністерство цифрової трансформації займається розробкою програми та концепції, які дозволять контролювати, як дотримуються самоізоляції заражені коронавірусом українці або їхнє оточення. Про це розповів очільник Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі "Свобода слова" на ICTV.

"Міністерство цифрової трансформації розробляє механізми щодо відстежування та відправки, скажімо так, людей, які були в контакті з хворими на COVID-19, на самоізоляцію. Але це буде потребувати відповідних змін до нашого законодавства, при чому достатньо суттєвих", – каже міністр.

Степанов пояснив: "Умовно кажучи, Степанов Максим захворів на COVID, у нього було коло контактів близько 50 людей – кожен, кому приходить відповідне смс-повідомлення, повинен одразу йти на самоізоляцію, повинне бути відповідне покарання, якщо людина відмовиться. Має бути доступ до персональних даних, щоб це встановлювати в автоматичному режимі. Це має працювати виключно в автоматичному режимі, бо теоретично не вистачить епідеміологів, які будуть обдзвонювати й тому подібне".

Він зауважив: щоб це запрацювало, треба вносити серйозні зміни до законодавства, подавати, разом із нардепами це обговорювати, коли буде сформована концепція саме в автоматичному режимі відстежування хворих на COVID-19.

Міністр нагадав, що такий проєкт працював виключно в азіатських країнах – у Китаї, Кореї тощо. Але він зазначив, що, з точки зору епідеміології, це правильний варіант.

Нагадуємо, в Україні з 14 до 30 листопада ввели карантин вихідного дня. З 00:00 суботи до 00:00 понеділка на всій території України повинні діяти нові обмеження. Таке рішення Кабміну викликало протест і критику представників бізнесу.

Попередній матеріал
"В Україні не було чого робити далі": Рибчинський розповів, як хотів виїхати в США і чому вирішив залишитись
Наступний матеріал
Медики Запоріжжя скаржаться на відсутність обіцяних доплат за хворих на COVID-19 – як пояснює керівництво
Loading...

Степанов пообіцяв посилити карантин у випадку 30 тисяч хворих на добу – медична система не витримає

"У "слуг" не лавка запасних, там дитяча табуреточка" – Геращенко пояснила, чому немає альтернативи Степанову

Влада на карантині: як житиме країна під час коронавірусу у вищих кабінетах – сюжет

Не скасували карантин вихідного дня і вимагали відставки чільника МОЗ – як минув день у Верховній Раді

Сімейні лікарі зобов'язані лікувати хворих на коронавірус навіть без декларацій – Степанов

Боротьба з COVID-19: Степанов назвав міста, де будуть розгорнуті перші мобільні шпиталі