Львів’янин відсудив у комунальників майже 57 тисяч гривень за розтрощений автомобіль. Торік на легковик чоловіка впала снігова брила з даху житлового будинку. Автівці понівечило лобове скло, дах та капот. Про те, як постраждалому вдалося виграти суд – дізнавалася журналістка "5 каналу" Марта Шикула.
Свій автомобіль львів'янин Олександр Бабійчук звик залишати біля будинку. Поруч машини ставлять і сусіди. Бо паркувального майданчика поблизу немає. Згадує – минулої зими так само припаркував своє авто, а невдовзі почув із вікна сильний гуркіт.
"Вийшли. Побачила, що машини нема, на машині брила, капота нема, лобовухи немає. Машина в хлам розбита. Вона була не одна, тут ще сусідам побило машини", – розповідає Олександр Бабійчук.
Велетенська снігова брила впала з даху 4 поверху і добряче зіпсувала автомобіль чоловіка. Навіть після кількох ремонтів Олександру досі не все вдалося полагодити.
Тутешні жителі скаржаться, комунальники ніколи не очищають від снігу покрівлі будинків. Хоча снігові лавини з даху небезпечні не лише для автомобілів, а й для людей.
Пошкодження автомобіля Олександра експерт оцінив у майже 55 тисяч гривень. Ще дві постраждалий витратив на саму експертизу. Відшкодувати гроші він вирішив у суді.
"Суд зобов’язав ЛКП "Левандівка" відшкодувати власнику авто 57 тис. грн. Позовні вимоги фізичної особи, громадянина, були задоволені у повному обсязі, саме стільки він вимагав стягнути з комунального підприємства", – озвучив рішення спікер-суддя Залізничного суду Львова Дмитро Боровков.
Будинок, з якого впала снігова брила, обслуговує комунальне підприємство "Левандівка". З рішенням суду комунальники не погоджуються, мовляв, покрівлі чистять регулярно, а впливати на погодні умови не можуть. Тому вже готують апеляцію.
"Як вказано, автомобілю була завдана шкода брилами снігу, поліція не обстежила місце події, не було складено акт. Не було доведено причинно-наслідковий зв’язок, що це через ЛКП впала та брила на машину", – каже начальниця юридичного відділу Залізничної адміністрації Львова Романа Шуп'яна.
Юристи радять у таких ситуаціях перед тим, як звертатися до суду, максимально зібрати всі докази, чеки та зробити фото- і відеофіксацію інциденту.
"Людина, яка постраждала від такої ситуації, повинна в першу чергу зафіксувати цей інцидент. Зробити фото- та відеофіксацію. Викликати поліцію, яка також може скласти протокол про адмінправопорушення. Експерт встановлює орієнтовний розмір збитків, які були завдані, в подальшому можна долучати чеки, які будуть свідчити про розмір витрат", – радить правозахисник Дмитро Швець.
Правозахисники кажуть, щороку до суду звертаються десятки постраждалих від падіння снігових брил чи бурульок. Утім, автовласникам радять усе ж ставити машини подалі від будівель. Аби уникнути пошкоджень, а не вимагати компенсації в суді.
Марта Шикула Євген Радіон, Львів "5 канал"
Читайте також: Падіння брили снігу на дівчину у Львові: хто відповідатиме за нещасний випадок – сюжет