Купання у холодній воді
Купання у холодній воді 5 канал

Різдвяні моржі: як черкаські пенсіонери влаштували заплив у зимовому Дніпрі – сюжет

Читайте по-русски
Нині у клубі сотня учасників

На свята в крижану воду. Учасники "клубу довголіття" у Черкасах влаштували святковий заплив у Дніпрі. Літні люди не бояться холодної води і своїм прикладом показують, що святкувати без шкідливої їжі та алкоголю можливо і корисно. Про святковий заплив дізнавалася журналістка "5 каналу".

Традиційно веселі та бадьорі вони йдуть на берег Дніпра. Всі свята зустрічають такою компанією учасники "клубу довгожителів". Так назвали свій колектив, бо, кажуть, довгі роки здоров’я знайшли у зимовій воді. Тут у кожного своя історія про початок загартовування, більшість прийшли позбутися хвороб. І це їм вдається. Нас зустрічає пані Ніна, у неї проблеми із суглобами, а пірнання допомогли зняти загострення та постійний біль. А ще, зізнається, цього року їй буде 90.

"Дніпро мені допомагає жити, життя наше це подорож, а подорожувати – значить жити, жити, а не помирати, тільки слабі люди мріють про смерть, а ми мріємо про своє життя і оздоровлюємо свій організм", –  каже учасниця "Черкаського клубу довгожителів" Ніна Фурдило.

Традиція зустрічати всі свята в ополонці з’явилася ще десяток років тому. Тоді всі його члени відмовилися відзначати з алкоголем і некорисною їжею, здоровий спосіб життя закріплювали водою.

"Бажано пройтися, трошки розім'ятися і настрій, настрій іще раз настрій, у воду треба заходити із бажанням. Починати треба з літа, щодня приходити в осінь, а потім уже взимку, але деякі люди можуть стартувати і взимку", – розповідає голова "Черкаського клубу довгожителів" Сергій Каліга.

Нині у клубі сотня учасників. Від світанку всі пірнуть по черзі в цю ополонку. Розповідають, це зовсім не страшно, а вода не жалить, одне правило – приходити у взутті, щоби ноги до криги не примерзали.

"Це все у нас у голові, якшо ми убираємо оцю планку і всьо, всі страхи у нас в голові, якщо подивишся – страху немає, зайшов, холодна вода – вона для всіх холодна, навіть для мене, я купаюсь 24 роки, а вона холодна, але коли ти виходиш відчуваєш такий підйом, таку ейфорію, яку не можна передать", – зауважує учасниця "Черкаського клубу довгожителів" Людмила Шевченко.

У компанії любителів зимового пірнання лікар Володимир переконує: крижана вода стимулює всі системи організму, але головне не перестаратися.

"Треба відчувати, щоб людина не відчувала дискомфорту, людина повинна слухати своє тіло, якщо щось не так – треба по мінімуму, деякі по три хвилини і більше сидять, деякі по 10 я бачив", – підсумував лікар Володимир Цапенко.

Після пірнання всі йдуть пити чай з травами та секретним інгредієнтом.

"І для бодрості трошечки додаємо перцю гіркого, обов’язково, це секретний і він дає енергію", – запевняють у клубі.

"Клуб довголіття" нині на самофінансуванні. Кажуть, на всі потреби складаються з пенсій. Готуються звертатися до мерії – їм допоможуть з орендою приміщення. Учасники переконані, завдяки здоровому способу життя проживуть до 100 років.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал"

Читайте також: "Запорука довголіття – здоровий спосіб життя": 95-річна жителька Тернопільщини подолала коронавірус

Попередній матеріал
Божественна літургія з Патріаршого собору УГКЦ – відео
Наступний матеріал
Ексклюзивні новорічні іграшки: у Музеї історії міста Києва відкрилася унікальна виставка – сюжет
Loading...
В ув'язненого у Грузії Саакашвілі спостерігаються епізоди втрати пам'яті – Ясько

В ув'язненого у Грузії Саакашвілі спостерігаються епізоди втрати пам'яті – Ясько

ВООЗ: штам Omicron виявили вже у 23 країнах

ВООЗ: штам Omicron виявили вже у 23 країнах

Стало відомо про стан Леоніда Кравчука

Стало відомо про стан Леоніда Кравчука

У лікарнях Києва робитимуть безкоштовні операції з корекції зору: що для цього потрібно

У лікарнях Києва робитимуть безкоштовні операції з корекції зору: що для цього потрібно

Епідемія грипу в Україні: коли і які вакцини будуть доступні українцям

Епідемія грипу в Україні: коли і які вакцини будуть доступні українцям

В Україні за останні два тижні різко зросла смертність від COVID-19

В Україні за останні два тижні різко зросла смертність від COVID-19