5 канал

Майже як рідні: в Харкові ветерани АТО випробували надсучасні спортивні протези

Грошима та консультаціями від провідних світових фахівців у протезуванні – допомогли представники НАТО

Ветерани війни на сході, які дістали інвалідність на фронті, випробували на міцність новітні спортивні протези. Їх виготовили харківські фахівці, яких консультували профільні спеціалісти НАТО. Західні партнери допомогли не лише порадами в протезуванні, а й фінансово.

Демобілізований Дмитро Новгородський був поранений восени 2014 року, коли під час виконання бойового завдання зачепив розтяжку. Праву ногу медики врятувати не змогли. На милиці хлопець став за три місяці після травми. А от сучасний протез, пристосований для інтенсивних тренувань, отримав нещодавно. Та вже випробував його на міжнародних змаганнях.

"Відсутній майже перекат стопи, як на звичайних протезах, що робить ходу більш плавною. Я більш впевнено відчуваю себе при виконанні вправ на опору", – ділиться враженнями.

Гребля, станова тяга, відтискання – у класичних вправах із кросфіту травмовані військові викладаються "на повну". Щоби власник протезу міг упоратися зі спортивним приладдям та показувати добрі результати, штучні кінцівки мають ідеально підходити та бути маневреними, як рідні.

"Система фіксації активним вакуумом. У стопі в нього змонтований ще насос. При кроці спрацьовує мембрана і відкачує з куксопримача повітря, це забезпечує додаткову фіксацію, яка дає йому змогу витримувати, не втрачати протез при великих навантаженнях", – пояснює протезист.

Усі 11 протезів, що їх отримали травмовані ветерани АТО, створені харківськими фахівцями. В такій кількості спортивні вироби протезисти виготовляють уперше.

"Такі протези потребують певних кріплень, активного вакууму, вакууму, і там є певні нюанси при виготовленні гіпсового зліпка, гіпсової моделі. І тут, звичайно, допомога колег нам дуже стала у пригоді. Щось ми не знали, щось – не могли врахувати. Їхні поради, напрацьовані роками зі своїми спортсменами, вони нам дуже допомогли", – зізнається науковий співробітник Інституту протезування Сергій Корнеєв.

Грошима та консультаціями провідних світових фахівців у протезуванні допомогли представники НАТО.

"Ми розвиваємо різні напрями. Один з них – допомога військовослужбовцям. Дуже важливо також працювати над системою, щоб зробити її краще. Те, що ви бачите тут сьогодні, – Україна створила самостійно. І це ключовий момент у розвитку", – впевнений представник агенції НАТО Джон Босманс.

Харківські протезисти очікують фінансової підтримки й від уряду. Кажуть: задля виготовлення спортивних протезів за бюджетні кошти потрібні зміни до постанови Кабінету Міністрів. Наразі вони на етапі опрацювання.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Крізь холод та спеку: в Києві ветерани-армійці зійшлися в спортивному протистоянні Legion Run

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": головний режисер Національної опери України Анатолій Солов'яненко на "5 каналі"
Наступний матеріал
Україна чекає від США на рівні комітету Конгресу рішення про визнання Голодомору геноцидом

Повернення в професійну колію: як проходять курси англійської для ветеранів зі сходу

"Вибрав нелегку професію": хлопець із тяжкою вродженою хворобою став студентом харківського вишу

Скандал на Дніпропетровщині: проти ветеранів АТО порушили кримінальне провадження – подробиці

Втратив зір та ногу, але не жагу до перемоги: ветеран АТО готується до 43-го Марафону морпіхів у США

Встановлення інвалідності: на Сумщині від ветерана АТО лікар вимагав 140 тисяч гривень

Харківський військовий госпіталь отримав новенькі медавтомобілі українського виробництва