Він міг стати слідчим з економічних злочинів. Наш гість закінчив Київський університет (правознавство), але ще й столичний університет культури і мистецтв (театральна режисура), музичну академію (музична режисура). Було нелегко, бо він – син "золотого голосу" України Анатолія Солов'яненка. І теж Анатолій. Але легко говорить і співає італійською:)
Починав як асистент режисера. А нині вже – головний режисер Національної опери України ім. Т. Г. Шевченка.
Серед його здобутків – опери "Мойсей" М. Скорика, "Ярослав Мудрий" Г. Майбороди, "Норма" В. Белінні, "Дон Карлос", "Набукко" Дж. Верді, "Наталка Полтавка" М. Лисенка, "Казка про царя Салтана" та "Моцарт і Сальєрі" М. Римського-Корсакова, "Запорожець за Дунаєм" С. Гулака-Артемовського, "Флорія Тоска" Дж. Пуччіні. Поновив оперу "Лючія ді Ламмермур" Г. Доніцетті та вистави "Паяци" Р. Леонкавалло, "Царева наречена" М. Римського-Корсакова.
Кавалер орденів "За заслуги" І, ІІ, ІІІ ступенів, орден князя Ярослава Мудрого V ступеня. Нагороджений Орденом Честі від президента Грузії та орденом "Зірка Італії" від президента Італії (перший з українців).
Мистецтвознавець, доцент, народний артист і "Митець року" (2017) та наш чайний гість.
Античний театр помер – чому вижила опера; українська оперна сцена сьогодні – чи захотіли б на ній співати Соломія Крушельницька чи Анатолій Солов'яненко; українська оперна школа, руссо-імперська пуповина та італійсько-німецька традиція – де ми на оперній мапі. З Анатолієм Солов'яненком зустрінемося о 23:10.
Повну версію програми дивіться на "5 каналі" або наживо на нашому сайті 25-го вересня о 23:10.
Перші кадри зі зйомок українського екшену "Захар Беркут"






