Роман Григорів

"ЗА ЧАЙ.COM": композитор і творець опери "IYOV" – Роман Григорів у ефірі "5 каналу"

Напередодні вистав/гастролів/фестивалів почаюємо, як нова опера увірвалася в життя далеких від оперної творчості хіпстерів та совків; у що виросте весь цей творчий пост-пост-пост-модернізм і скільки модерної культури потрібно на квадратний кілометр української землі, щоб звільнити її від "совка"

Станіславівський (Івано-Франківський:)) феномен давно вийшов за рамки літературного вибуху. Тепер тут нео-оперний та театральний епіцентр – Porto Franko GogolFest! І його креативний директор Роман Григорів зачаює нині в нас.

Він міг стати радіотехнічним інженером, або лишатися рок-гітаристом успішної банди "Карна", але… нині Роман – диригент Національного президентського оркестру, контрабасист, композитор і, головне, в нього є вільна формація Nova Opera. І це реально – нова опера, яка рве кордони стереотипів і жанрів.

Опера-цирк "Вавилон", сон-опера "НепрОсті" за романом Тараса Прохаська (глядачі сплять або медитують усю ніч і потім пишуть книгу своїх снів), жах-опера "Гамлет" за версією Юрія Андруховича, треп-опера за романом "Воццек" Юрія Іздрика і головна оперо-бомба – опера-реквієм "Iyov. Опера на межі" (Режисура Влада Троїцького). У Nova Opera є ціла оперна трилогія з Владом Троїцьким: "Йов", "Вавилон", "Ковчег".

Напередодні вистав у Національній опері в Києві, гастролів у Маріуполі та оперному фестивалі в Роттердамі (Нідерланди) – Роман Григорів почаює і розповість про те, як їхня нова опера увірвалася в життя далеких від оперної творчості хіпстерів та совків; у що виросте весь цей творчий пост-пост-пост-модернізм; у чому секрет "Станіславівського феномену" і чи стане Франек "українськими "Ґардженіцами"; скільки модерної культури потрібно на квадратний кілометр української землі, щоб звільнити її від "совка"; і що б сказав Верді після прослуховування Nova Opera.

Повну версію програми дивіться на "5 каналі" або наживо на нашому сайті 22 березня о 22:00.

Попередній матеріал
Здається, ніби Савченко хоче, щоб її заарештували – Сотник
Наступний матеріал
Скільки триватиме розслідування "справи Савченко" – відео

Жінки та серенади: 6 маловідомих фактів про батька української музики

"ЗА ЧАЙ.COM": ветеран мітингів проти Януковича та війни на сході – Майя Москвич в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.COM": можливий автор назви "Революція Гідності", депутат Київради Юрій Сиротюк на "5 каналі"

У Карпатах знайшли мертвого туриста

"ЗА ЧАЙ.COM": білоруський аналітик та публіцист Ігар Тишкевич в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.COM": знавець кіно та гендиректор МКФ "Молодість" – Андрій Халпахчі в ефірі "5 каналу"