Скріншот відео

"Вибрав нелегку професію": хлопець із тяжкою вродженою хворобою став студентом харківського вишу

Даніїл вже має запрошення на роботу та чіткі кар'єрні плани

Складний діагноз – не перешкода для навчання. Вперше в Україні в харківському виші навчатиметься хлопець зі генетичною хворобою – спинальною м'язовою атрофією. Попри тяжке захворювання, він закінчив ліцей із золотою медаллю та вступив на факультет психології. Студент мріє допомагати дітям з особливими потребами адаптуватися в суспільстві. З ним познайомилася Оксана Нечепоренко.

Аби відвідувати лекції на омріяному факультеті психології, 17-річний Даніїл має постійно підтримувати форму. Цього вимагає його діагноз – м'язова атрофія, через яку хлопець пересувається на візку. Про хворобу сина мама дізналася, коли йому виповнилося 10 місяців.

"Ми не знали про те, що нас чекає попереду, і що це буде дуже важке життя", – ділиться мати хлопця.

Лікарі казали, що більше чотирьох років дитина не проживе. Проте Даніїл закінчив ліцей із золотою медаллю і вступив до вишу.

"Складно, нервово, але вийшло, і я радий", – стверджує студент.

Те, що син з таким складним діагнозом стане студентом вишу, його мама вважає справжнім дивом.

"У мене таке враження, що у мене дитина ніколи не була маленькою. Він такий філософ. Зараз йому хлопці ставлять запитання – ровесники – він відповідає мудро", – каже мати Даніїла Наталія Куц.

В Харківському національному університеті свого особливого студента-заочника чекають на установчу сесію вже наприкінці вересня. Даніїл – поки що єдиний студент в Україні із таким складним діагнозом і другий в цьому виші візочник.

"Університет ретельно відстежує умови їх існування в університеті. Це і якісь побутові чинники, які для них дуже важливі, це під'їзди спеціальні, які ми готуємо для наших студентів. З точки зору їхньої психології існування на нашому факультеті і в університеті і в цілому, вони такі, як і всі ми", – пояснює декан факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Надія Крейдун.

Даніїл вчитиметься на психолога. Але його вже запросили на роботу до ліцею, де він вчився раніше. Тут, в інклюзивному ресурсному центрі, разом із мамою, також психологом за фахом, вони консультуватимуть батьків з дітьми, які мають інвалідність.

"Даня вибрав досить-таки складну професію, яка допоможе нашим дітям і їхнім батькам на власному прикладі довести те, що ніколи не варто впадати у відчай, і завжди потрібно ставити перед собою завдання і їх добиватися. Я думаю, що Даня – найдостойніший приклад", – зауважує керівник Зміївського інклюзивно-ресурсного центру Наталія Видріна-Цимбаліст.

"Ну, треба спочатку трохи навчиться, а потім застосовувати знання вже професійно. Буду намагатися їм розповідати, показувати, що всі їхні обмеження – більшою мірою в головах і що можна жити і розвиватися цілком на рівні з іншими людьми", – пояснює Данило Куц.

Почати працювати Даніїл з мамою зможуть уже за кілька місяців.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
Що робити киянам, які отримали платіжки з незрозумілим боргом – КМДА
Наступний матеріал
Для прискорення приїзду "швидкої": нові правила виклику невідкладної меддопомоги від МОЗ

Скандал на Дніпропетровщині: проти ветеранів АТО порушили кримінальне провадження – подробиці

На Харківщині ледь не згоріло ціле село – версії слідчих

Лялькотерапія по-харківськи, або Як іграшки допомагають лікувати особливих дітей

Дістали з 2-метрової глибини: на Харківщині для порятунку корови задіяли спецтехніку

Одразу посипалося скло: в Харкові тролейбус влетів у зупинку, де стояли люди

На Харківщині чоловік посеред вулиці підірвав бомбу