Скріншот відео

У Харкові встановлення пандуса для паралімпійської спортсменки викликало обурення сусідів – подробиці

Задля майбутньої перемоги потрібні постійні тренування, та вийти на вулицю без допомоги сторонніх Ганна не може

Скандал довкола пандуса. Харків'янка – учасниця паралімпійської збірної з фехтування вирішила встановити з'їзд для візків, щоби мати змогу самостійно виходити на вулицю. Та ця ідея викликала обурення у сусідів спортсменки, які мешкають на першому поверсі. Люди впевнені, що пандус буде у них просто під вікнами і порушуватиме їх конституційні права. Конфлікт триває вже другий день. Подробиці – у сюжеті "5 каналу".

Ганна вже більше чотирьох років в інвалідному візку. Та це не завадило їй стати успішною спортсменкою. Два роки тому подруга надихнула Ганну Пашкову зайнятися фехтуванням. І нині жінка – член паралімпійської збірної України.

"Не було до мене ще жодної жінки-фехтувальниці категорії С. Це шийники, це шийна травма. Це ураження рук. І от я стала першою (в Україні – 5.UA)", – пояснює Ганна Пашкова.

Торік на Чемпіонаті Європи жінка здобула бронзу. Нині мріє про золото. Задля майбутньої перемоги потрібні постійні тренування. Та вийти на вулицю без допомоги сторонніх Ганна не може.

"Я, в основному, просто виїжджаю з під'їзду, стою на своєму ганку і виглядаю молодих людей, які можуть справді підняти мене. В основному я виходжу в 11-12 годині дня, коли всі здорові чоловіки знаходяться на роботі", – пояснює жінка.

Раніше спортсменка встановила складаний пандус на сходах та користуватися ним не змогла. Виявився занадто незручним та небезпечним. Зробити стаціонарний пандус зголосилася благодійна організація. Та несподівано наштовхнулися на спротив сусідів із першого поверху.

"Я не збираюся через те, що ти раз в день зволиш виїхати, погіршувати своє становище, знижувати вартість своєї квартири, провокувати злодійство і сморід, я не дозволю, щоб ти раз отримала задоволення і виїхала – не дозволю!", – чути як обурюється сусідка на відео.

Цю розмову Ганна записала напередодні, коли почали працювати над конструкцією. Жінка на відео – сусідка, яку не влаштовує існування пандуса. Нині вже для журналістів наголошує, що не проти з'їзду, але встановлення саме цієї конструкції порушуватиме її конституційні права, адже візочники будуть їздити під її вікнами.

"Порушуються всі права, права нас, як співвласників будинку, порушуються мої особисті права, порушується багато норм, які встановлені для цих видів робіт. Ми пропонували зробити підйомник, ми пропонували перенести цей пандус подалі від вікон", – заявила Олена Заславська – сусідка з відео.

Підрядники зі свого боку запевняють, що альтернатива запропонована сусідами, значно дорожча за пандус, який вони пообіцяли встановити далі від вікон, щоб він нікому не заважав.

"Це знаходиться на вулиці, ніхто його охороняти не буде, по-друге, це коштує в 10 разів дорожче самого пандуса. За ці гроші мі можемо зробити 10 пандусів для інвалідів. 10 осіб ощасливити, які зможуть виходить на вулицю", – пояснює підрядник Борис Плотніков.

Ганну Пашкову підтримують районні чиновники. Кажуть, що згідно з постановою Кабміну дозволу на встановлення пандуса ні в кого запитувати не потрібно.

"Це облаштування пандусів для того, щоб мало мобільні групи населення, які обмежені, на жаль, могли нормально добиратися до своєї квартири, спокійно, без допомоги сторонніх", пояснює заступник голови адміністрації Київського району Харкова з соціальних та гуманітарних питань Володимир Івлєв.

Утім обурена сусідка не здається. Написала заяву до поліції. У конфлікт уже втрутилась і мерія. Пообіцяли, що за кілька днів пандус таки встановлять.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслава Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
Почесна місія: у Сєверодонецьку та Львові підняти прапор доручили дітям загиблих на фронті героїв
Наступний матеріал
Чи збирається Україна денонсувати угоду з Росією про Азовське море як внутрішнє – Гопко

Перші в Європі: паралімпійська збірна з плавання тріумфально повернулася в Україну

За крок до першості: паралімпійська збірна з футболу стала віце-чемпіоном Європи

До останнього тримали в таємниці: у День Прапора в Харкові влаштували святковий флешмоб

"Завжди хотів справедливості": у Харкові попрощалися із загиблим поліцейським Кирієнком

Українські спеціалісти розробили унікальний гіроскутер, який дозволяє рухатися без допомоги рук та ніг

На Харківський авіазавод заходить американський інвестор: що відомо