5 канал

"Лава на лаву": На Хортиці 150 кремезних чоловіків зійшлися у традиційній козацькій забаві – відео

Під час таких забав козаки тренувалися міцно тримати стрій, що було вкрай важливо у рукопашному бою XVII-XVIII століття

Масовий бій за давніми традиціями відбувся у Запоріжжі. Понад 150 кремезних чоловіків зійшлися на Хортиці у козацькій забаві "Лава на лаву". До таких змагань долучили і юнаків, бо козачат на Запоріжжі змалку привчають ходити у бій гуртом.  

Маленьких козаків запорізького осередку "Спас Яр" до змагань готувала молодий тренер Олександра Благоразумн. З дитинства вона регулярно брала участь у традиційній козацькій "лаві на лаву". Нині і сама тренує малечу

Дівчина розповідає: "Головний принцип лави – бути однією командою, як одне ціле. І вони вже до цього звикли, працюють, як одне ціле. І можуть, якщо їх навіть 15-20 чоловік, робити все разом". 

Турнір проходить у Запоріжжі вшосте. Цьогоріч змагалися вісім команд. Організатори розповідають: під час гри "лава на лаву" козаки тренувалися міцно тримати стрій, що було вкрай важливо у рукопашному бою XVII-XVIII століття.    

Боєць лави Сергій Кривич ділиться враженнями: "По-перше, це закалка духу йде. По-друге, це згуртованість між хлопцями. Тут, дійсно, ми відчуваємо, що ми цілісний народ, цілісна нація. Яка підтримує одне одного".

Глядачі, особливо, жінки дивилися за розвагами із захопленням. І певним побоюванням у надто гострих моментах.

"Мене вражає, я боюсь, щоб вони собі боляче не зробили, але вони ж чоловіки. Вони про це не думають, вони думають тільки про перемогу", – говорить глядачка Наталія Бабенко.

Учасники кажуть, у цій забаві ніхто не програє. Тож остання, четверте змагання команд – це не бій, а дружнє братання козаків. 

Михайло Воронов, Юрій Петришин, Запоріжжя, "5 канал"

Попередній матеріал
Окуєва заявила, що разом із чоловіком Осмаєвим фізично і морально готувалася до замаху
Наступний матеріал
США продовжать тиск на Росію до виконання нею Мінських угод
Loading...

В Україні свої хвостаті чемпіони: На Київщині визначили найкращих стрибунів та силачів серед собак

"Медичне ралі": як екіпажі "швидкої" з Литви, України та Казахстану за першість змагались

У Запоріжжі вшанували пам'ять полеглих воїнів