5 канал

В Україні свої хвостаті чемпіони: На Київщині визначили найкращих стрибунів та силачів серед собак

У змаганнях взяли участь 15 собак, серед яких – і аматори, і справжні професіонали

Найкращих стрибунів та силачів серед собак визначили на Київщині. Комплексні силові змагання для псів в Україні проводять вже вдруге. Здебільшого участь у них беруть собаки агресивних порід, до прикладу пітбулі та стафи. Господарі розповідають: саме завдяки таким тренуванням та постійній увазі пси стають спокійнішими та дружелюбнішими. Про виховання чемпіонів дізнавалася журналіст "5 каналу" Олена Бережнюк.

Завдання собаки на цьому тренажері – стрибнути якомога вище та піймати приманку. При цьому, господар повинен бути поряд, щоб піймати свого улюбленця. Змагання зі стрибків у висоту серед собак проводять вперше в Україні. Серед учасників трапляються як аматори, так і справжні професіонали.

Для американського пітбуля Рема стрибки – частина роботи. Адже він служить в поліції Київської області. Коли псу був рік, попередні господарі просто викинули його на вулицю. Рема підібрали правоохоронці та почали тренування. Нині чотирилапий поліцейський допомагає затримувати зловмисників. Хоч вигляд у Рема і досить грізний, але господар розповідає, підхід до нього завжди можна знайти.

"Собака нестабільної нервової системи, то він гіперактивний, то він флегматичний. Підлаштовуватися під собаку треба, але це все приходить з роками", – каже господар пса Євген.

А це стаф Річ. Він тренується всього два місяці і вже став одним із кращих у силовій вправі. Всього за 4 секунди пробіг дистанцію 1 метр 20 сантиметрів тягнучи гирю в третю частину своєї ваги. Пес досі збуджений після вправи. Але господиня розповідає, тварина вдома спокійна, грається з дітьми та з домашніми котами. Все завдяки вихованню.

Організатори розповідають, перемога у змаганнях – не головна мета. Перш за все, вони хочуть продемонструвати усім господарям собак бійцівських порід, що такі улюбленці потребують постійних фізичних навантажень. Якщо їх правильно тренувати та давати вихід енергії, проблем з утриманням пса не буде.

Юрій Микиша, організатор змагань, говорить: ""Щоб стягнути собачку з дивана, щоб вона фізично розвивалася, щоб не була небезпечною, ми і придумали подібні змагання".

Цьогоріч у змаганнях взяли участь 15 собак. Серед яких визначили переможців у трьох категоріях: стрибки, силова вправа і перетягування каната. Наступного року кількість учасників планують збільшити та запросити іноземних гостей.

Олена Бережнюк, Іван Наконечний, 5 канал

Попередній матеріал
Кубок Президента України: Як найкращі спецпризначенці силами мірялися – відео
Наступний матеріал
Дивіться наживо на 5.UA брифінг речника Міноборони
Loading...