Нині половину споруди законсервували, а пацієнтів перевели в іншу частину будівлі. Попри незручності для хворих, роботи так і не розпочалися. Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу".
У крилі першої клініки Інституту раку вже усе підготовлено до комплексної реконструкції - стіни обідрані, світло та вода відімкнені з 2011 року. Саме тоді розпочали ремонтні роботи. Утім, невдовзі держава фінансування припинила.
Як стало відомо, ця частина корпусу законсервована вже понад 5 років. Утім, кількість пацієнтів тут не зменшилася. Ліжка доставили в ті палати, де реконструкція не розпочиналася.
Тіснитися доводиться і пацієнтам відділення онкоортопедії (пухлин м’яких тканин і шкіри). Сюди з’їжджаються найтяжчі хворі з усієї країни. Приміром, в одній малесенькій палаті уміщуються шість ліжок. "Коли необхідно вивезти на операцію, постійно здвигаються ліжка", - розповідає пацієнтка Національного інституту раку Ніна Вахрушева.
Після того як Ніні Вахрушевій видалили пухлину на нозі, пересувалася вона лише за допомогою ходунків. Та прохід біля рукомийника для них завузький. Лікарі лише знизують плечима, а комфорт обіцяють після реконструкції.
Зараз планується така палата на двох пацієнтів з можливістю їх відвідування, з належною підводкою медичних газів і апаратури спостереження", - каже завідувач науково-дослідного відділення дитячої онкології Григорій Климнюк.
Півтора року тому Інститут раку отримав грант від Світового банку на реконструкцію та розвиток – на суму у півтора мільярда гривень, та жодної копійки ще не освоєно. Керувати будівництвом мав державний будівельний центр при МОЗ.
Журналісти "5 каналу" подали запит до МОЗ із запитанням, чому досі не розпочалися роботи. У відомстві відповіли так: "Зараз коментувати, на жаль, ніхто не буде". Утім, роз'яснення отримав Націнститут раку. Як чиновники пояснюють таку затримку та чому реконструкцію так і не розпочали – дізнайтеся у сюжеті:
Людмила Голоднік та Василь Дмитрієв, "5 канал"