Полігон сміття
Полігон сміття 5 канал / Час. Підсумки тижня

Купи сміття, сморід і не питна вода в колодязях – на Черкащині борються з нелегальними смітниками

Читайте по-русски
Місцеві мешканці скаржаться, що сюди з'їжджаються всі охочі позбутися непотребу

Купи сміття, сморід і не питна вода в колодязях. На такі проблеми скаржаться жителі села Хацьки на Черкащині. Несанкціоновані смітники гниють і розлітаються полями. Хто вивозить непотріб на околицю села замість того, щоби його утилізувати – дізнавалася журналістка "5 каналу" Яна Лимаренко.  

Щойно темніє, місцевість біля цього смітника на околиці Хацьок – оживає, розповідає житель села Микола Опиренко. Сюди приїжджають охочі позбутися непотребу.

"Коли темно – вони сміття привозять, вигортають, розвернулися і поїхали, викидають, що хочеш. Влітку тут така вонь стоїть, що мух настільки багато, що кожен день треба кропити. Щоб зайти бігом у хату – бігом двері закриваєш, все одно мухи налітають", – каже житель Хацьок Микола Опиренко.

Микола з родиною мешкає за кількадесят метрів від цього звалища. Щотижня в них "традиція" – прибирати занесене вітром сміття з городу.

Це звалище тут уже понад 30 років. За цей час воно зіпсувало грунтові води. Селяни кажуть, вода у колодязях – отруйна.

"Вода в нас погана, воду ми покупну берем, тому що воду пить неможливо, тому, що вона воняє, вона непригодна", – каже мешканка Хацьок Валентина Невгод.

А це вже інше несанкціоноване звалище відходів. Тут сміття викидають просто біля річки.

Купи непотребу на всіх околицях Хацьок. Видніється сміття і в кінці городів, і в старих резервуарах із водою.

У громаді договір на вивезення сміття підписали половина мешканців. Решта відмовилися від цієї послуги. Куди вони вивозять непотріб – невідомо.

У сільраді впевнені: ці звалища – справа рук самих місцевих жителів. Хоча й нікого не піймали. Ще рік тому відходи згортали трактором. Утім, прибирати купи сміття в керівництві громади не планують – дорого.

"Були розрахунки на Степанівське сміттєзвалище, років 4-5 назад це було більш як 600 тисяч, жоден бюджет зараз не зможе виділити таку суму. Це просто нереально", – каже голова Степанківської ОТГ Ігор Чикаленко.

Восени торік невдоволені купами сміття селяни – викликали екоінспекцію. Своїм приписом вона зобов'язала село прибрати відходи та сплатити максимальний штраф – 1700 гривень. Штраф село сплатило – але сміття і нині там.

Тепер в екоінспекції планують нарахувати збитки за забруднення території. За один квадратний метр – село може заплатити близько двох тисяч гривень. Загалом – вийде сотні тисяч. Захисники природи сподіваються, що така сума врешті налякає керівництво ОТГ. Наступний плановий візит екоінспекції до Хацьок запланований іще до кінця квітня.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Діти заповнюють лікарні з COVID-хворими: чим небезпечні нові штами вірусу та як уберегтися
Наступний матеріал
У Пентагоні вимагають від РФ пояснити причини нарощування військ поблизу українського кордону
Loading...

У Дніпрі чоловік облаштував у будинку пункт прийому побутових відходів – сміття він сортує і продає

Пластик в обмін на каву: у Дніпрі відкрили незвичайний заклад

Убивче сміття: чому COVID-відходи розкидані на звалищах і як безпечно утилізувати маску

На Дніпропетровщині підлітки знайшли мішки з десятками тисяч шприців

Таргани, купа сміття, діти-"мауглі" і 5 собак: у Харкові мати перетворила своє помешкання на смітник – подробиці

Бізнесмен порівняв ціну перероблення сміття в Україні та Європі