Сміття
Сміття Фото tvoemisto.tv

Шприци, пробірки з кров'ю та використані рукавиці – чому не можуть прибрати небезпечну знахідку поблизу Львова – сюжет

Читайте по-русски
Активісти вже декілька місяців звертаються до представників місцевої влади та поліції

Купу медичного сміття знайшли поблизу Львова – там є шприци, пробірки з кров'ю та використані рукавиці. Про небезпечну знахідку повідомили місцеві активісти-екологи. Кажуть, що купа таких відходів лежить посеред поля уже кілька місяців, та на повідомлення про це ні місцева влада, ні поліція не реагують. Хто викинув сміття та хто все це має прибирати – дізнавалася Марта Шикула. 

Небезпечну знахідку місцеві активісти виявили на околиці Львова. Медичні відходи були в хащах серед купи будівельного сміття.

Десятки пробірок із кров'ю та медичні рукавички лежать просто неба. Серед непотребу – і проби біоматеріалу на СНІД.

"Є прізвища, є дати народження, є коди, є роки. Пробірка для PRP (лікування власною плазмою крові, збагаченої тромбоцитами – ред.). Якась є рукавиця. Одна, дві. Зразу видно – це з медичного закладу", – каже місцевий екоактивіст Олексій Мінтій.

Олексій розповідає, що медичні відходи тут давно.

"Саме сміттєзвалище було виявлене в травні. Про що було повідомлено. Влада не реагує. Я привіз сюди екоінспекцію і ми виявили це. Досі воно тут перебуває. Із серпня місяця по сьогодні. Уже минуло 4 місяці", – каже Олексій Мінтій.

Пробірки та рукавички бачили й інспектори Держекоінспекції. Та звернулися до сільради, щоби ті прибрали несанкціоноване сміттєзвалище.

"Було складено протокол "невиконання законних розпоряджень", ми звернулося з листом. Не було ліквідовано це сміттєзвалище, це шкодить навколишньому середовищу, забрудненню ґрунту, тварини можуть розносити залишки інфекцій", – розповідає заступник начальника Держекоінспекції у Львівській області Роман Конопала.

Прибирати чужий непотріб у сільській раді не збираються. Кажуть, втомилися боротися з несанкціонованими звалищами.

"Я би не дав своїм людям, які працюють у комунальній службі, захоронювати чи навіть доторкатися руками до таких речей, про які ви говорите. Якщо відкривається кримінальне провадження, відповідно, поліція говорить або припис дає", – каже голова Сокільницької ОТГ Тарас Сулимко.

У сільські раді розповідають – до поліції зверталися двічі. Утім правоохоронці переконують – про небезпечну знахідку дізналися тільки напередодні, й "одразу ж" розпочали розслідувати порушення санітарних норм.

"Правоохоронці встановлюють всі обставини події, Призначення експертизи, також встановлюють осіб, причетних до цього злочину", – сказала речниця Нацполіції у Львівській області Світлана Добровольська.

Причетним до сміттєвого свавілля загрожує до трьох років обмеження волі. А от хто та коли прибере медичний непотріб – невідомо.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Про культуру, хайп, жарти, сатиру і перспективи українського контенту: Зібров та Майкл Щур у "Кондратюк у понеділок"
Наступний матеріал
Уряд напрацював два шляхи для зниження тарифів – Шмигаль
Loading...

На Миколаївщині горить сміттєзвалище, вогонь охопив 1000 кв. метрів

"Ми – не сміттєзвалище": мешканці Кам'янського виступили проти спорудження сміттєспалювального заводу

Рятувальники 17 годин гасили пожежу на сміттєзвалищі в Черкасах – подробиці

У Києві горить сміттєзвалище – лівий берег столиці зранку накрив їдкий смог

На Житомирщині спалахнуло сміттєзвалище – пожежа охопила 400 кв. м

Біля Рівного загорівся сміттєвий полігон – відео з квадрокоптера