Газ
Газ Shutterstock

Уряд напрацював два шляхи для зниження тарифів – Шмигаль

Читайте по-русски
У Міністерстві енергетики пропонують змінити механізм формування ціни на газ для населення

Прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що було напрацьовано два підходи, які дозволять істотно знизити тарифи на газ для населення. 

За його словами, перший підхід – формування тарифів на газ за формулою "ціна на європейських хабах "мінус" транспортування газу до України", який пропонує Міністерство енергетики. Крім того, пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Очікуваний результат: істотне зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил, пише Шмигаль.

"Другий підхід, який пропонує державна компанія "Нафтогаз", – це посилення конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, як це вже робить "Нафтогаз". Крім того, пропонується, аби газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що приведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів. Очікуваний результат: посилення конкуренції та, як результат, істотне зменшення платіжок для українців", – зазначає чільник уряду.

Також Шмигаль анонсував ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на цю послугу.

У той же час змінити механізм формування ціни на газ для населення пропонують у Міністерстві енергетики. Про це повідомляє інтернет-видання "Українські новини", посилаючись на постанову відомства.

Один із варіантів – фіксована ціна за блакитне паливо на один рік – з 1 лютого 2021 року до 1 лютого 2022 року. В Офісі президента тим часом провели нараду за участю прем'єра та профільного міністра. Пишуть, виконувач обов'язків міністра енергетики Юрій Вітренко надав главі держави попередній план істотного зниження тарифів на газ. Щоправда, більше подробиць не уточнили. Кажуть лише, що такий крок передбачає збереження макрофінансової стабільності та допоможе уникнути фінансового дисбалансу. 

Наразі, згідно з реформою ринку газу, українці можуть самостійно обирати постачальника з найбільш прийнятною для них ціною. З 1 січня ціна за газ зросла, що обурило споживачів. Експерти ж наголошують, що здорожчання вартості газу – сезонне. 

А якщо встановити фіксовану ціну – це буде відкатом реформи ринку газу і вдарить по гаманцях українців. А ще може призвести до того, що блакитне паливо купуватимуть у Росії.

"Є певні групи, які зацікавлені в тому, щоб розвернути цю всю історію назад, щоб знов стати залежними від Росії. Облгази братимуть за цей газ, не розраховуватимуться перед "Нафтогазом", у "Нафтогаза" зростатимуть борги, люди не будуть зацікавлені в тому, щоб економити, і ця діра постійно зростатиме. Ми не побачимо завтра газу по 3 чи по 5 гривень. Але українці повинні зрозуміти, що якщо в нас з'явиться раптом дешевий газ, то він ніде не з'явиться, як тільки коштом тих самих українців, і я не виключаю, шо цей газ купуватимуть в Росії", – каже координаторка житлово-комунальних програм Громадянської мережі "ОПОРА" Тетяна Бойко.

Нагадаємо, раніше Юрій Вітренко надав президенту попередній план істотного зниження тарифів на газ.

Попередній матеріал
Шприци, пробірки з кров'ю та використані рукавиці – чому не можуть прибрати небезпечну знахідку поблизу Львова – сюжет
Наступний матеріал
НАЗК призупинило державне фінансування партії "Голос" – коментар Кіри Рудик та НАЗК (оновлено)
Loading...

Юрій Вітренко представив попередній план зниження тарифів, а "Слуга народу" готує антикризовий план – що відомо

"Це пограбунок українців": у кількох регіонах влаштували протест проти підвищення комунальних тарифів

Оприлюднено нові тарифи на транспортування газу – таблиця

Кілометрові затори: на Полтавщині люди перекрили дорогу міжнародного значення – причина протесту

Підвищення тарифів на "комуналку": що в Мінсоцполітики обіцяють одержувачам субсидій

Кабмін скасував пільговий тариф на електроенергію для населення