Максим Немчинов
Максим Немчинов 5 канал

В уряді спрогнозували, як формуватиметься ціна на електроенергію для населення

Читайте по-русски
Заступник міністра енергетики запевняє, що за саму електроенергію українці зараз платять лише 1 копійку за кіловат

У міністерстві досі не визначилися з новорічною ціною на електроенергію для населення, але вже зараз вона становить 1,70 гривні за кіловат.

Про це в ефірі ток-шоу "Країна" на "5 каналі" сказали заступник міністра енергетики Максим Немчинов і координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм ГМ "ОПОРА" Тетяна Бойко.

"Я можу сказати тільки свій прогноз, і це просто прогноз, бо жодної публічної інформації, тим більше стовідсоткової не було озвучено. Те, що треба було зробити дуже давно, – це скасувати пільговий тариф 0,9 грн за кіловат за перші 100 кВт електроенергії. Моя підозра, що саме на це піде уряд, щоб зробити єдиний тариф для населення – 1,68 грн. В принципі, правильне рішення, хоч ми його зараз не знайдемо", – сказала Бойко.

Своєю чергою заступник міністра енергетики Максим Немчинов вважає, що про конкретну ціну на електроенергію, якої варто очікувати з 1 січня, говорити ще зарано.

"Рішення ще не прийнято. Говорити про будь-які цифри дуже передчасно. Тривають розрахунки, обговорення, перемовини і проводяться наради про те, яка оптимальна модель ПСО повинна бути з 1 січня", – сказав він.

Немчинов пояснив, що наразі українці майже нічого не платять безпосередньо за електричну енергію, тому що на "Енергоатом" було покладене ПСО і він відпускає електроенергію за 1 копійку. Через це державна компанія опинилась у скрутному фінансовому становищі.

"У нас кінцева вартість електроенергії в домівках складається з вартості електроенергії, як продукту, вартості передачі електроенергії магістральними електромережами, тариф на розподіл локальними мережами – тими, які підходять до будівель. І послуга з постачання – дуже невелика націнка на послугу з постачання, як і на ринку газу. На сьогодні, якщо скласти усі ці тарифи – виходить приблизно 1,70 грн", – зазначив він.

Дивіться в ток-шоу "Країна", на скільки здорожчає комірне та як газові компанії дурять українців:

Нагадаємо, раніше виконувач обов'язків міністра енергетики України Юрій Бойко заявив, що електроенергія для населення в Україні має подорожчати.

Попередній матеріал
Тарифи на водопостачання залежать від компанії Коломойського – експерт
Наступний матеріал
Ялинкові базари у Дніпрі: що показала перевірка та як придбати легальну новорічну красуню
Loading...