Учасники "Ігор Нескорених"
Учасники "Ігор Нескорених" 5 канал

Коли воля сильніша за тіло: у Черкасах стартували "Ігри Нескорених"

Читайте по-русски
Наступний етап змагань відбудеться у липні

Стартували ветеранські змагання – "Ігри Нескорених" для учасників російсько-української війни. Вперше вони відбуваються не в столиці. Майже півтори сотні спортсменів із різних регіонів приїхали до Черкас змагатися у дев'яти дисциплінах. Як виборювали медалі, бачили кореспонденти "5 каналу".

Під звуки козацького маршу у Черкасах стартують "Ігри Нескорених". Після шикування всі розходяться по локаціях. Ось тут змагаються веслувальники. Гребуть чотири хвилини. Переможе той, хто подолає на тренажері найдовшу дистанцію. Поруч – паверліфтери. У різних вагових категоріях нагороди виборюють жінки і чоловіки. А тут стрибають у довжину. Анатолій Григораш завершував змагатися вже під рясним дощем. І зумів показати найкращий результат серед усіх – п'ять метрів і двадцять сім сантиметрів. На змагання приїхав із Миколаєва. 2015 служив у війську за контрактом. Праву руку втратив під час вибуху снаряду на полігоні. Анатолій переконує: саме спорт допоміг йому повернутися до життя.

"Я займаюся, відколи я підірвався. Я реабілітувався завдяки спорту. Завдяки спорту я ходжу, я дихаю. Я живу", –  зазначив учасник "Ігор Нескорених" Анатолій Григораш.

На іншому боці стадіону штовхають ядра та метають диски. Ядро залетіло за позначку одинадцять метрів. Це поки що найкращий результат. Його показав Богдан Крупський. Йому – тридцять три. Приїхав із Києва. Торік на "Іграх Нескорених" взяв золото у штовханні ядра. У 2015-2016 роках воював на передовій. Там зазнав контузії. Каже, ці змагання для нього важливі.

"Це адаптація, реабілітація. Це атмосфера, розумієте? В ці дні ми можем зібратися з усіх куточків України, поспілкуватись між собою. Це не тільки спорт", – наголосив учасник змагань Богдан Крупський.

Ігри Нескорених – спортивні змагання для ветеранів, які зазнали травм на війні. В Україні відбуваються вже вчетверте. Поза столицею – вперше. До Черкас з'їхалися майже півтори сотні спортсменів із різних куточків України. Найбільше учасників – з Київської, Черкаської та Дніпропетровської областей.

"Тут вони знаходять не тільки спорт. Вони знаходять спільноту, підтримку, людей, які їх люблять, підтримують. Вони знаходять тут пресу в тому числі, яка до них приходить і запитує: "Яка ваша історія? Розкажіть про себе". Це увага, яка їм потрібна", – наголошує національна координаторка "Ігор Нескорених" Оксана Горбач.

Ветерани змагалися у дев'яти дисциплінах. Найкращі отримали нагороди. Наступним спортсменів прийматиме Кривий Ріг. У липні там відбудеться другий етап "Ігор Нескорених".

Ольга Михайлюта, Черкаси "5 канал"

Попередній матеріал
Поради Зеленському, що таке "русскій мір" і тост за процвітання "Газпрому" – "Вечір з Яніною Соколовою"
Наступний матеріал
Футбол, у якому всі переможці: на НСК "Олімпійський" відбувся дитячий чемпіонат з футболу
Loading...

Заплив через Босфор по-українськи – як пройшло змагання з плавання на Десні

Неймовірно видовищний заплив на відкритій воді "Десна 6.5": як готуються учасники

Вперше в історії: Україна здобула золото в чемпіонаті Європи з чоловічого карате

Всеукраїнські змагання з рукопашного бою: як 130 військових у Житомирі виборюють перемогу

Фурор на чемпіонаті Європи з водних видів спорту: українські синхроністки вибороли 8 медалей

У Києві розпочалися відбірні змагання для участі у міжнародному турнірі "Ігри воїнів"