Плавці на розминці
Плавці на розминці 5 канал

Заплив через Босфор по-українськи – як пройшло змагання з плавання на Десні

Читайте по-русски
Професіонали та аматори пропливли 6,5 кілометрів між двома селами

Заплив на відкритій воді – в акваторії річки Десна – влаштували на Київщині. Цьогорічне гасло змагань: від села до села. Учасники стартували ще о десятій ранку в селі Рожни, а фінішували – в Пухівці.  Організатори жартома називають заплив кроссільським, порівнюючи його з міжконтинентальним через затоку Босфор. Та сама відстань – шість з половиною кілометрів, тільки вода прісна. Стежили за змаганнями і кореспонденти "5 каналу".

Усміхнені та впевнені у силах: учасники запливу річкою Десна готуються долати відстань у шість із половиною кілометрів. Участь беруть як професійні спортсмени, так і любителі.

"Це Десна і тут завороти є, течія зовсім інша. На Ла-Манші немає течії. Але нам не звикати! Я думаю, що це буде гаразд", – каже паралімпієць, рекордсмен у запливі протокою Ла-Манш Олег Іваненко.

Перш ніж плисти, слід добре розім'яти м'язи. А ще – спробувати, наскільки холодна вода.

"Дуже гарна погода, стимулює, щоб плисти швидше!" – каже учасниця змагання Діна.

Далі – фінальна настанова тренера.

Журналісти теж вирішили взяти участь у запливі та підтримати учасників, але цього разу – на човні. Найважче в цьому змаганні для плавців те, що воно у відкритій воді, а річка Десна дуже підступна. Складнощів додає і погода: надворі дощить. 

Першим фінішує з показником 57 хвилин професійний плавець Олександр Олексішин.

"Ці змагання для мене як етап підготовки до інших змагань. Дуже приємно, що проводять такі змагання у нас в країні, насправді, це змагання високого рівня", – каже переможець Олександр Олексішин.

Один за одним учасники допливають до берега.

"Два роки назад брав участь у цьому запливі, був готовий, знав дистанцію, готувався потрішки, дуже задоволений запливом. Думаю, що у своїй категорії призовий", – каже Володимир Сущик.

Усіх учасників запливу пригощають варениками. Вареники – приємна складова цьогорічних змагань, каже співорганізатор. А основна ідея – це заплив від села до села. Перші такі змагання у 2019-му називалися майже Босфор. 20-й пропустили через карантин. 

"Хочу передати привіт своєму другу, партнеру, соавтору цього заходу. Наступного року Зачарована Десна – чекайте, під авторством Максима Польщі", – каже співорганізатор Олександр Колоша.

Усіх учасників нагородили медалями. Переможцями у загальному результаті стали Олександр Олексішин серед чоловіків і Марія Бондаренко серед жінок. 

Маргарита Варадовська та Валентин Стрельцов, "5 канал"

Попередній матеріал
Випускний бал не за горами – у скільки він обійдеться, на чому можна зекономити
Наступний матеріал
Всеукраїнський форум "Україна 30. Екологія" – відео
Loading...

Українські паралімпійці перемогли на Чемпіонаті Європи з плавання

Перший на 1500-метрівці: українець Романчук здобув золото на чемпіонаті Європи з плавання – відео

Українці вибороли два "золота" на Чемпіонаті Європи з водних видів спорту

Відкриття Америки: яку правду Христофор Колумб приховав від королеви Арагону

"Радянське сприйняття людини з інвалідністю": у Києві незрячого спортсмена не впустили у басейн

Переплив Дніпро: як 16-річний Микола Нижниковський без ніг та руки встановив рекорд України – сюжет